جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

تاریخ و اندیشه

اگر قصد خرید کتاب تاریخی دارید، بوکلند اینجاست تا به شما کمک کند. سایت خرید کتاب آنلاین بوکلند با داشتن محصولات متنوع در زمینه کتاب های تاریخی به شما کمک می‌کند از معروف‌ترین کتاب‌های تاریخی ایران و جهان مطلع شوید. اگر دوست دارید بیشتر در این زمینه راهنمایی شوید، به کارشناسان ما پیام بدهید.
3131 عنوان
فیلتر کردن محصولات
3131 عنوان
دسته‌بندی موضوعی
بیت کوین
بیت کوین شرکت پریپتو بهروز خدارحمی
65,000 تومان
توپ های ماه اوت
توپ های ماه اوت باربارا تاکمن محمد قائد
485,000 تومان
ده درس برای جهان پس از کرونا
ده درس برای جهان پس از کرونا فرید زکریا مهرداد عاقدی
250,000 تومان
در آسمان
در آسمان ارسطو اسماعیل سعادت
98,000 تومان
حضور ایران در جهان اسلام
حضور ایران در جهان اسلام احسان یارشاطر فریدون مجلسی
67,000 تومان
ثروت ملل
ثروت ملل آدام اسمیت سیروس ابراهیم زاده
500,000 تومان
آکادمی فلسفه
آکادمی فلسفه گروه نویسندگان شهاب الدین عباسی
105,000 تومان
سرچشمه های دانایی و نادانی
سرچشمه های دانایی و نادانی کارل ریموند پوپر عباس باقری
39,000 تومان
پیش از تاریخ
پیش از تاریخ گریس گاسدن جواد دانش آرا
150,000 تومان
بازار آری/ کاپیتالیسم نه
بازار آری/ کاپیتالیسم نه گری چارتیه مهرداد ملایی
500,000 تومان
فصلنامه ارغنون 2/ رمانتیسم
فصلنامه ارغنون 2/ رمانتیسم جورج لوکاچ و دیگران مراد فرهادپور و دیگران
98,000 تومان
زنان مستقل
زنان مستقل محمد پیشنماز
150,000 تومان
زنان و قدرت/ یک بیانیه
زنان و قدرت/ یک بیانیه مری بی یرد شبنم سعادت
50,000 تومان
فلسفه سیاسی
فلسفه سیاسی ماتین کوهن مهدی شفقتی
97,500 تومان
چگونه یک کشور را اداره کنیم
چگونه یک کشور را اداره کنیم مارکوس تولیوس سیسرون شهاب الدین عباسی
45,000 تومان
چگونه در انتخابات پیروز شویم
چگونه در انتخابات پیروز شویم کوئینتوس تولیوس سیسرون شهاب الدین عباسی
65,000 تومان
مواجهه فمینیسم با تکنولوژی
مواجهه فمینیسم با تکنولوژی جودی وایسمن نوشین شاهنده
300,000 تومان
هراس جهانی
هراس جهانی اسلاوی ژیژک شهریار پاک نیا
95,000 تومان

تاریخ تکرار می‌شود. بارها و بارها این جمله را از افراد بسیار بزرگ و مشهور شنیده‌ایم. چه بخواهیم چه نخواهیم، این موضوع صحت دارد. واقعاً تاریخ هر چند صد سال یک بار دوباره تکرار می‌شود. پس برای آنکه بتوانیم تجربه بهتری از زندگی داشته باشیم، نیاز به مطالعه انواع کتاب تاریخی داریم. کتاب‌های تاریخی ما را با فرهنگ و تاریخ تمدن کشورهای دیگر آشنا می‌کند. همچنین می‌توانیم تاریخ کشوری که در آن زندگی می‌کنیم را بهتر بشناسیم. هیچ چیز مثل کتاب‌های تاریخی معتبر برای استناد کردن مناسب نیست. پس می‌توان با کمک کتاب‌های تاریخی، روند پیشرفت و قدمت کشورهای مختلف را شناخت. درباره جنگ‌ها مختلف اطلاع پیدا کرد. ذات عمل افراد مشهور تاریخی را شناخت و دیدگاه بهتری در برابر دنیا داشت. کتاب‌های تاریخی هیچگاه خسته‌کننده نمی‌شوند. برخی از کتاب های تاریخی که باید خواند را ابتدا مرور کنید و سپس به سراغ انواع کتاب تاریخی جذاب در ژانرهای مختلف بروید که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم. 

کتاب تاریخی ایران

اگر به تازگی قصد مطالعه کتاب‌های تاریخی را داشته باشید، حتماً این سؤال برایتان پیش می‌آید که کتاب تاریخی برای شروع کدام کتاب است؟ ایران یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌ها را در دنیا دارد. به همین خاطر کتاب تاریخی ایرانی بسیار معروف و مشهور هستند. کتاب‌های تاریخ ایران را به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کنند. حتی مورخان خارجی بسیاری نیز به صورت خودمحور درباره تاریخ ایران تحقیق کردند و کتاب‌هایی بسیار جامع را در این خصوص منتشر کردند. تاریخ ایران برای تمامی ما ایرانیان، جذاب‌ترین کتاب تاریخی به حساب می‌آید. بسیاری از کتاب‌های تاریخی ایران یک دوره و بازه زمانی خاص را بیان می‌کنند. برخی کتاب‌ها، همانند تاریخ جامع ایران، از هزاران سال پیش را تا به امروز روایت می‌کند. برخی دیگر فقط از دوران هخامنشیان تا اسلام را روایت می‌کنند. بعد از آن در کتاب‌های اسلامی نیز روایت می‌شود. 
همه ما باید پادشاهان ایرانی را بشناسیم. بدانیم که چه کشورهایی در حق ایران چه جنایت‌هایی کردند. چه کسانی در تاریخ همواره دشمن بودند و چه کسانی در تاریخ همیشه نقش حامی را برای ایران بازی کردند. کدام پادشاهان باعث شدند تا ایران به یک امپراطوری بزرگ تبدیل شود و کدام پادشاهان نالایق ایران را تجزیه کردند.  کتاب تاریخ کامل ایران اثر حسن پیرنیا یکی از معروف‌ترین کتاب‌های تاریخی ایران است. این کتاب در سه جلد منتشر شده است. پس اگر حوصله کتاب‌های طولانی را دارید، ورق به ورق این کتاب را بخوانید. شاید برای شروع این کتاب کمی سنگین و قطور باشد؛ اما قطعاً یکی از بهترین انواع کتاب تاریخی معروف در تمام ایران به حساب می‌آید. 

کتاب تاریخی برای نوجوانان

نوجوانان از نظر سنی، افرادی کم صبر هستند. تاریخ برای نوجوانان و جوانان چندان جذاب نیست. نوجوانان بیشتر به کتاب‌های علمی یا رمان علاقه‌مند هستند. به همین خاطر جذب این گروه سنی به کتاب‌های تاریخی بسیار دشوار خواهد بود. پس باید در انتخاب و معرفی کتاب تاریخی برای نوجوانان دقت بسیاری داشت. برخی کتاب‌های تاریخی را با محوریت مخاطب نوجوان منتشر کرده‌اند. برای مثال کتاب‌هایی درباره یک پادشاه ایرانی را منتشر کرده‌اند که کتاب‌هایی کوتاه هستند و سریعاً تمام می‌شوند. به همین خاطر از صبر نوجوانان فراتر نیست. بهتر است کتاب‌هایی همانند کتاب عباس میرزا قاجار، کتاب کریمخان زند، کتاب جنگ سرد، چنگیزخان مغول و .. را برای نوجوانان تهیه کنیم تا از کتاب‌های تاریخی دل زده نشوند. 

کتاب تاریخی به انگلیسی

اگر در حوزه زبان انگلیسی مشغول یادگیری هستید، حتماً به‌دنبال متون مختلفی هستید تا به زبان انگلیسی بخوانید و خودتان را ارتقاء دهید. کتاب تاریخی به انگلیسی یک چالش بسیار بزرگ برای شما خواهد بود. کتاب‌های تاریخی دارای ادبیات بسیار خاص و منحصر‌به‌فردی هستند. حتی خواندن کتاب‌های تاریخی به زبان فارسی هم می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. مخصوصاً انواع کتاب های تاریخی قدیمی ادبیات بسیار متفاوتی با ادبیات امروز دارند. البته با توجه به اینکه در یادگیری زبان، بیشتر روی خواندن و نوشتن متون تاکید می‌شود، اکثر کسانی که در حوزه یادگیری زبان انگلیسی تخصص دارند، می‌توانند این کتاب‌ها را به زبان انگلیسی مطالعه کنند. 
کتاب‌هایی که زبان اصلی آن‌ها زبان انگلیسی است را اگر بخوانید، با دنیایی دیگر رو‌به‌رو می‌شوید. به یا داشته باشید که در ترجمه هیچگاه اصل مطلب ادا نمی‌شود. مترجم در اصل به جای یک کلمه، یک جایگزین در زبان دیگر پیدا می‌کند؛ اما کلمات گاهی بیش از چند حرف هستند و معنای بسیاری را روی دوش می‌کشند. به همین خاطر با خواندن کتاب تاریخ به زبان انگلیسی، می‌توانید معنای واقعی کتاب را دریابید. 

کتاب تاریخی اروپا

اروپا تاریخی بسیار جذاب و پر درگیری دارد. تاریخی که قطعاً برای هر کسی می‌تواند جذاب باشد. در آن دوران که امپراتوری ایران قدرت بسیاری داشت، مردمانی در کشورهای اروپایی که امروز شاهد آن هستیم، حضور نداشتند. به‌تدریج کشورهای مختلف کشور شد و مردم در آن ساکن شدند. اروپا در مقایسه با قاره‌های دیگر همانند آسیا یا آمریکا، مساحت بسیار کمی دارد و تعداد کشور بسیاری در آن حضور دارند. همین موضوع باعث درگیری‌های دائمی بین کشورهای اروپایی بود. تاریخ اروپا دوره به دوره بسیار عجیب و خاص است. از دوران حکومت کلیسا که دوران سیاه اروپا است تا به اوج رسیدن اروپا را باید مطالعه کرد. 
کتاب تاریخی اروپا مسیری که این کشورها به اوج پیشرفت رسیدند را به ما نشان می‌دهند. پس می‌توانیم از آن‌ها برای پیشرفت کشور خودمان درس بگیرید. کتاب‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند. کتاب تاریخ اروپا اثر سرژ برستاین یکی از معروف‌ترین کتاب‌های تاریخی در این زمینه محسوب می‌شود. البته نویسندگان داخلی متعدد نیز در خصوص دوره‌های مختلف تاریخی اروپا کتاب‌های مختلفی را منتشر کرده‌اند. فقط به یاد داشته باشید که برخی از این کتاب‌ها، فقط بخشی از تاریخ اروپا را روایت می‌کنند. یا اینکه درباره تاریخ یک کشور خاص صحبت می‌کنند. پس بهتر است کتاب‌هایی بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی تهیه کنید تا تاریخ اروپا را به صورت کامل بشناسید. 

کتاب تاریخی برای کودکان

کودکان ذهنی بسیار قدرتمند و آماده یادگیری دارند. آن‌ها به سرعت یاد می‌گیرند و بسیار کنجکاو هستند. اگر از سنین کم، کودکان را شیفته کتاب‌های تاریخی کرد، در سنین جوانی و نوجوانی خودشان به بررسی آثار مختلف تاریخی علاقه‌مند خواهند شد. در سنین کم، کتاب‌هایی همانند کتاب دایره المعارف مصور ژنرال یا دانشنامه مصور قلعه‌های اسرارآمیز یا حتی کتاب سه بعدی رازهای مومیایی می‌توانند بهترین کتاب تاریخی برای هدیه به کودکان باشند. 
خب حالا که می‌دانیم چه کتاب تاریخی بخوانیم ، فقط باید آغاز کنیم. مهم نیست که از تاریخ کدام کشور شروع کنیم؟ فقط مهم این است که یک بخشی را انتخاب کرده و در آن حوزه مطالعه نماییم. به یاد داشته باشید که سلیقه خود را لحاظ کنید. برای مثال در وهله اول تمامی ما ایرانیان به بررسی تاریخ ایران علاقه داریم. پس نقطه مناسبی برای شروع مطالعه درباره تاریخ خواهد بود. 
 

سوالات متداول

1. بهترین کتاب های تاریخ ایران کدامند؟

تاریخ مشروطه ایران، دو قرن سکوت، تاریخ کامل ایران، ایران بعد از اسلام، تاریخ بیهقی، جامع التواریخ، ما چگونه ما شدیم.

2. چرا باید کتاب های تاریخی بخوانیم؟

گذشته، بستر زمان حال است و زمان حال بستری برای آینده. به بیان دیگر اگر به دنبال این هستیم که دلایل اتفاق یک پدیده در زمان حال را بدانیم، باید به دنبال عوامل بسترساز و شکل‌دهنده آن در گذشته باشیم.

عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.