جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

داستان

گاهی دلمان کمی استراحت و چند ورق کتاب می‌خواهد. کتاب‌هایی که آرام آرام ورق بزنیم و مدتی سرگرم آن‌ها باشیم. در این مواقع جان می‌دهد که به سراغ رمان و ادبیات داستانی برویم. رمان داستان‌هایی طولانی هستند که ده‌ها شخصیت گاهاً وارد آن‌ها می‌شوند. انواع رمان ما را به محیط اصلی داستان می‌برند، به این شکل با تک تک شخصیت‌ها و اتفاقات داستان درگیر می‌شویم. این حس بهترین حس برای کتاب‌خوانی است که دلش می‌خواهد در دنیای کتاب غرق شود. در این بخش از سایت خرید آنلاین کتاب بوکلند می‌توانید کتاب رمان دلخواه خود را پیدا کنید و به آسانی آن را سفارش دهید:

5236 عنوان
فیلتر کردن محصولات
5236 عنوان
دسته‌بندی موضوعی
الفبای تقلب
الفبای تقلب گروه نویسندگان حسین یعقوبی
80,000 تومان
حریم امن دختران سرگشته
حریم امن دختران سرگشته آنیسا گری سارا رزمخواه
250,000 تومان
داستان های نیویورکر
داستان های نیویورکر ولادیمیر نابوکوف و دیگران بهار اکبریان
46,000 تومان
الهه عشق با بال های کاغذی
الهه عشق با بال های کاغذی رافائل ژیوردانو صدف محسنی
230,000 تومان
حرف و سکوت
حرف و سکوت محمود کیانوش
149,000 تومان
خواهران همینگوی
خواهران همینگوی آنی انگلند نوبلین نیما فرحی
110,000 تومان
تماس
تماس میچ آلبوم الهه شمس نژاد
80,000 تومان
همسفر گریز
همسفر گریز نغمه نائینی
350,000 تومان
در خانه بمانیم
در خانه بمانیم رناته برگمان حسین تهرانی
50,000 تومان
جنگ‏ و صلح/ 2 جلدی‏
جنگ‏ و صلح/ 2 جلدی‏ لئو تولستوی سروش حبیبی
1,250,000 تومان
سهم ما
سهم ما گلرخ بیات
230,000 تومان
بلگراویا
بلگراویا جولین فلوز گروه مترجمان
100,000 تومان
زنبوردار حلب
زنبوردار حلب کریستی لفتری محمد صالح نورانی زاده
195,000 تومان
خانه ما
خانه ما لوئیز کندلیش شهاب حبیبی
80,000 تومان
مادر بودن
مادر بودن هلن سیمسون زهره خلیلی
29,000 تومان
ابتکار گورخر خالخالی
ابتکار گورخر خالخالی رافائل ژیوردانو شبنم درویش
250,000 تومان
سال اول
سال اول نورا رابرتز گیتا شیخ الاسلامی
105,000 تومان

رمان

رمان نوعی داستان بلند است که به صورت نثر نوشته می‌شود. این کلمه ریشه در زبان فرانسوی دارد. رمان‌ داستانی خطی است که قالب و اصول رمان‌نویسی را رعایت کرده و فراز و فرودهای داستانی در طول داستان شکل می‌گیرد. در گذشته رمان به نوع خاصی از داستان‌های کوتاه با موضوع عشق و توطئه گفته می‌شد و معنای محدودتری داشت، اما با گذر ایام و محبوبیت هرچه بیشتر این ژانر، معنای این کلمه عمومیت بیشتری یافت و امروزه رمان تبدیل به یکی از مهم‌ترین اشکال ادبی شده‌ است. 

رمان عاشقانه ایرانی

ما ایرانیان از گذشته تا به امروز، به عشق و عاشقی شهرت داریم. اصلاً مگر می‌شوید که شاعران معروف ما حافظ و سعدی باشند و مردمانی عاشق پیشه نباشیم؟ محال است! وقتی که داستان‌های عاشقانه قدیمی همانند لیلی و مجنون یا شیرین و فرهاد را می‌خوانیم، متوجه می‌شویم که ایرانیان چقدر روحیات لطیفی از گذشته تا به امروز داشته‌اند. به همین خاطر است که رمان‌های عاشقانه ایرانی جزو بهترین انواع رمان هستند که می‌توانید انتخاب کنید. رمان‌های عاشقانه ایرانی، اوج عشق را به نمایش در می‌آورند. با خواندن این رمان‌ها، اوج لطافت احساس نویسنده را می‌توانید متوجه شوید. رمان عاشقانه ایرانی شما را وارد یک داستان عشقی بسیار لطیف می‌کند. گاهی این قصه‌های عشقی بسیار سوزناک و نافرجام هستند و گاهی هم به وصال ختم می‌شوند.

البته برخی افراد بر این باور هستند که عشق به نرسیدن است! این حسی که در اثر نرسیدن به معشوق در جان ما شعله‌ور می‌شود، همان حس عشق نابی است که نویسندگان را به وجد می‌آورد. رمان عاشقانه زمان نمی‌شناسد. پس نمی‌توان گفت که مثلاً کتاب‌های عاشقانه قدیمی دیگر ارزش خواندن ندارند. مثلاً مگر می‌شود رمان عاشقانه چمشهایش، اثر بزرگ علوی را نخواند؟ این نویسنده بزرگ آثار دیگری همانند ازبک‌ها، انتظار، پنجاه و سه نفر، روایت، چمدان، موریانه و سالاری‌ها را نیز به تحریر در آورده است؛ اما چشم‌هایش یک نوشته دیگر است، نوشته‌ای که با احساسات هرکسی بازی می‌کند. یا مثلاً رمان شوهر آهو خانوم نوشته علی محمد افعانی را مگر می‌توان نخواهند؟ اصلاً ممکن نیست.

پس باید گفت که رمان‌های عاشقانه ایرانی همانند قالی کرمان هستند. هرچه از تاریخ نشر آن‌ها گذشته باشد، ارزش آن‌ها بیشتر می‌شود که کمتر نمی‌شود. البته در این میان نویسندگان دیگری هستند که واقعاً گل کاشته‌اند. رمان‌هایی همانند یک عاشقانه آرام یا نمک‌گیر واقعاً رمان‌هایی زیبایی هستند که باید آن‌ها را بخوانید. یک رمان عاشقانه جذاب آنقدر زیباست که دلتان نمی‌خواهد کتاب را روی زمین بگذارید و یک سره تا آخرین صفحه آن را ورق بزنید. البته بهترین رمان‌های عاشقانه‌ ایرانی کمتر دیده شده ای نیز هستند که شما می توانید با ارتباط گرفتن با افراد اهل کتاب و استفاده از لیست کتاب های آنها به این منبع ارزشمند دست پیدا کنید.

رمان عاشقانه برای نوجوانان

اینکه از عشق برای نوجوانان بگوییم، کار سختی است. عشق برای آن‌ها یک واژه غریب محسوب می‌شود. واژه‌ای که شاید هنوز آن را به‌خوبی درک نکرده باشند. به یاد دوران نوجوانی خودتان بیوفتید. دورانی که در مدرسه حضور داشته باشید و چیزی به‌جز نمرات خوب و بازی با دوستان برایتان مهم نبود. به‌تدریج با گذشت زمان، عشق در زندگی ما جریان پیدا کرد. عدم آشنایی نوجوانان با عشق باعث می‌شود تا معرفی انواع رمان عاشقانه برای نوجوانان کار بسیار دشواری باشید. اینکه بخواهیم یک مفهوم و ایده جدید را برای کسی توضیح دهیم، قطعاً کمی دشوار خواهد بود. البته باید بدانیم نویسندگانی هستند که در این زمینه بسیار موفق شده‌اند. آن‌ها کتاب‌هایی نوشتند که برای نوجوانان بسیار جذاب بودند و در عین حال آن‌ها را هرچه بیشتر با عشق آشنا کردند. 

شاید با خودتان بگویید که باید اجازه داد نوجوانان خودشان با عشق آشنا شوند و بعد از آن خودشان به‌دنبال رمان عاشقانه بروند. در حقیقت نوجوانان همانند کسانی هستند که در مسیری تاریک هستند و نیاز به راهنمایی دارند. با معرفی یک رمان عاشقانه تاریخی و اساطیری، می‌توانیم آن‌ها را هرچه بیشتر با یک عشق پاک آشنا کنیم. عشق یک کلمه است و معنا و مفهوم بسیاری دارد. پس ما باید با معرفی انواع رمان عاشقانه بسیار جذاب، آن‌ها را با دلیل و مفهوم واقعی این احساس آشنا کنیم. لیست های مختلفی هم وجود دارد مانند معرفی 6 رمان دخترانه برای نوجوانان که باید بخوانند! و ۱۰ رمان معروف خارجی که حتما باید بخوانید و بسیاری دیگر که نوجوانان می توانند از آنها استفاده کنند. کتاب‌های بسیار زیبایی در خصوص عشق برای نوجوانان منتشر شده است. برای مثال می‌توان به رمان زیبای پنچ پا فاصله نوشته ریچل لیپینکات اشاره کرد. کتابی که حتی از روی آن فیلم سینمایی نیز ساخته شد. حتی کتاب جنگ که تمام شد بیدارم کن نوشته عباس جهانگیریان نیز جزو کتاب‌های عاشقانه‌ای است که برای نوجوانان جذابیت بسیاری خواهد داشت. برخی انواع رمان عاشقانه ترکی با توجه به شباهت فرهنگی بین ایران و ترکیه، برای نوجوانان بسیار جذاب خواهد بود.

رمان عاشقانه پلیسی

برخی انواع رمان با ژانر پلیسی منتشر می‌شوند. کتاب‌هایی که درباره کشف جرم و جنایت هستند. این نوع کتاب‌ها، خواننده را تحریک می‌کند تا در ذهن خود همراه پلیس باشد و جرم و جنایت را کشف کند. این نوع کتاب‌ها بسیار پرطرفدار هستند. حتی کتاب شرلوک هلمز را می‌توان جزو انواع رمان پلیسی دانست. از طرف دیگر برخی نویسندگان، عشق را نیز با این ژانر خاص ترکیب می‌کنند. برای مثال می‌توان به داستان خاص و معروف پوآرو اشاره کرد. کاراگاهی که یک عشق نافرجام دارد و در بخش‌های مختلف داستان به آن اشاره می‌شود. یا مثلا کتاب مبلات به عشق تو که روایت یک دختر نوجوان است که به صورت ناخواسته شیفته یک پسر شده و داستان‌های پلیسی و جنایی مختلفی برای او به وجود می‌آید.

ژانر پلیسی و ژانر عاشقانه هر دو برای گروه‌های بسیاری جذاب هستند. از‌این‌رو رمان عاشقانه پلیسی جزو انواع رمان عاشقانه پرطرفدار به حساب می‌آید. انواع نویسندگان داخلی و خارجی کتاب‌های عاشقانه پلیسی بسیاری تالیف کرده‌اند. کتاب‌هایی که جذابیت بسیاری دارند و شما را با دو حس کنجکاوی حل معما و عشق و عاشقی بین شخصیت‌های کتاب درگیر می‌کنند.

رمان عاشقانه ترسناک

آیا تا کنون یک رمان عاشقانه ترسناک را خوانده‌اید؟ برخی انواع رمان عاشقانه جدید در این ژانر تالیف می‌شوند. یک ژانر که بسیار خاص است و طرفداران بسیاری هم دارد. ترکیب ژانر کتاب‌های ترسناک با داستان‌های عاشقانه به خلاقیت بسیاری احتیاط دارد. در اکثر مواقع، این کتاب‌ها کمی هم تخیلی هستند. برای مثال می‌توان به کتاب دورگه نامیرا اشاره کرد که محیطی تخیلی و خاص را برای خواننده ایجاد می‌کند. رمان‌های دیگری همانند روح مردگی یا زن خطرناک جزو رمان‌های عاشقانه ترسناک بسیار پرطرفدار هستند.  اگر به‌دنبال یک ژانر خاص برای رمان‌های عاشقانه می‌گردید، بهتر است انواع رمان عاشقانه ترسناک را بخوانید.

فراموش نکنید که رمان بهترین راه برای فرار از روزمرگی و اضطراب است. هر زمان احساس کردید که دنیای واقعی اطرافتان روی سینه شما سنگینی می‌کند، به رمان‌های عاشقانه پناه بیاورید تا در دریایی از احساسات غوطه‌ور شوید.

رمان عاشقانه مذهبی

عشق در بیشتر ادیان، یک موضوع بسیار ارزشمند است. عشق انواع مختلفی از نظر مذهبی دارد. شما می‌توانید عاشق خداوند، عاشق مادرتان یا عاشق معشوق خود باشید. وقتی که یک فرد مذهبی عاشق می‌شود، عشق او فرای تن و خاک است. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از نویسندگان رمان عاشقانه، به این موضوع کنجکاو شوند و درباره آن بنویسند. افراد مذهبی، به دنیای ماورا اعتقاد دارند. به همین خاطر جسم خاکی و فیزیکی معشوق خود را فقط نمی‌بینند. بلکه به روح و حالت روحی او نیز اهمیت می‌دهند. از‌این‌رو افراد مذهبی، علاقه‌ای بسیار پایدار، عمیق و عجیب به معشوق خود خواهند داشت. نحوه عشق‌ورزی این افراد به معشوق خود بسیار خاص است.

به همین خاطر در طول تاریخ، انواع رمان عاشقانه مذهبی منتشر شده است. رمان عاشقانه با پایان خوش یا پایان تلخ، مهم نیست. وقتی که یک کتاب رمان عاشقانه جدید با ژانر مذهبی می‌خوانید، حس عجیبی در وجود شما جاری می‌شود. حسی که نمی‌توان آن را وصف کرد. وقتی کتاب او شاهد بود را می‌خوانید، حس عجیبی خواهید گرفت. یا مثلاً کتاب آن دختر یهودی، روایت محدودیت‌های دینی برای دستیابی به معشوق است که شما را به فکر فرو می‌برد. همچنین می‌توانید کتاب زیبای چایت را من شیرین می‌کنم را بخوانید. کتابی که درباره پدری است که در سازمان مجهادین خلق خدمت می‌کرد و مادری مسلمان دارد. این داستان می‌تواند بسیاری از عقاید امروز ما را به چالش بکشد. کتاب قیدار نوشته رضا امیرخانی هم یکی دیگر از آثار برجسته ای است که در این دسته جای می‌گیرد. پس حتماً باید انواع رمان عاشقانه مذهبی را مطالعه کنید و از دیدگاه زیبای نویسنده لذت ببرید. 

خرید کتاب رمان

خرید کتاب رمان مرهم خوبی است بر سرعتِ بیهوده‌ی زندگی در عصر حاضر، نوش‌دارویی پیش از مرگِ زمان. با خواندن و معرفی بهترین رمان‌های علمی تخیلی در جهان می‌توانید خلاقیت خود را شکوفا کنید و با سفر در دنیاهای مختلف تجربه‌ای شگفت انگیز را رقم بزنید. برای خرید کتاب رمان و آثار پرفروش و روز دنیا کافی‌ست به صورت غیرحضوری و از خانه به سایت بوک لند مراجعه نمایید و لذت خرید کتاب رمان بدون دغدغه را تجربه کنید.

سوالات متداول 

1. معروف ترین رمان های دنیا کدامند؟

آرزوهای بزرگ، غرور و تعصب، دن کیشوت، قلعه حیوانات، خشم و هیاهو، پیرمرد و دریا، جنایات و مکافات، بینوایان، بیگانه، آنا کارنینا.

2. 5 تا از بهترین رمان های عاشقانه ایرانی کدامند؟

یک عاشقانه آرام، نمک گیر، شوهر آهو خانم، چشمهایش، راه طولانی بود از عشق حرف زدیم.

3. معروف ترین رمان های عاشقانه خارجی کدامند؟

غرور و تعصب، آنا کارنینا، بلندی های بادگیر، دفتر خاطرات، بر باد رفته، همسر پنهانی، سوگند به این زندگی، جین ایر، گتسبی بزرگ.

عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.