جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

کتاب کودک و نوجوان

ذهن کودکان همچون درختی جوان است که تازگی دارد و می‌توان به آن حالت داد. همان طور که بدن ما با ورزش ورزیده می‌شود، ذهن ما نیز نیاز به کتاب دارد. کودکان بسیار تأثیرپذیر هستند، پس چه بهتر که با انواع کتاب کودک مناسب سن و رشد کودک، آنان را به مطالعه علاقه‌مند کنیم. اگر قصد خرید کتاب کودک یا کتاب نوجوان را داشته باشید، احتمالا به لیستی از انواع کتاب کودکانه یا کتاب نوجوان می‌رسید که هر کدام به قصد و منظور خاصی طراحی شده‌اند. ما در فروشگاه خرید آنلاین کتاب بوکلند، ویترین‌هایی را طراحی کرده‌ایم تا به شما برای خرید کتاب کودک کمک کند، اگر همچنان برای انتخاب کتاب کودکان و نوجوانان دچار تردید هستید، از کارشناسان سایت ما راهنمایی بگیرید.

نکات خرید کتاب کودک و نوجوان

کودکان به سختی خسته می‌شوند. اگر قطره‌ای از انرژی کودکان در وجود ما بود، تا ماه سفر می‌کردیم. این انرژی را باید سمت و سو داد تا به بهترین شکل از آن استفاده کنند. چه استفاده‌ای بهتر از کتاب‌خوانی می‌تواند وجود داشته باشد؟
فقط به یاد داشته باشید که خرید کتاب کودک و نوجوان همانند چاقو در دست جراحان است. باید بدانید که معیارهای انتخاب کتاب برای کودکان چیست؟ اگر یک کتاب اشتباه برای فرزند خود تهیه کنید، می‌توانید به او آسیب برسانید. به همین خاطر بهتر است از مراکز و انتشارات معتبر کتاب مخصوص کودکان را با توجه به گروه سنی آن‌ها تهیه کنید. توجه به گروه سنی هنگام خرید کتاب کودک و نوجوان اهمیت بسیاری دارد. پس مراقب باشید و حتماً پیش از آنکه کتاب را در اختیار فرزند خود قرار دهید، محتوای آن را به صورت کامل بررسی نمایید.

کتاب داستان کودک

کتاب داستان کودک یکی از رایج‌ترین و بهترین انواع کتاب کودک محسوب می‌شود. کودکان تا زمانی که خواندن را نیاموخته باشند، می‌توانند از انواع کتاب کودک تصویری استفاده کنند. همچنین والدین می‌توانند انواع کتاب شعر و داستان کودکانه را برای فرزندان خود تهیه کنند. در مطلبی به ۷ عنوان از بهترین کتاب‌های شعر کودک اشاره کرده ایم که خواندن آنها برای کودک دلبندتان می‌تواند سودمند باشد. 
روایات داستانی، رشد فکری را در کودک ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانید با رها کردن قصه در بخش‌های مهم و موکول کردن آن به شب‌های بعد، کنجکاوی را در ذهن کودکان خود برانگیخته کنید. کتاب‌های داستان نه فقط تمامی این مزایا را دارند، بلکه معمولاً دارای نتیجه اخلاقی بسیار عالی هستند. برای مثال وقتی که کودک شما از ابتدا با داستان چوپان دروغگو آشنایی داشته باشد، از نظر ذاتی متوجه می‌شود که دروغگویی یک رذیلت اخلاقی است و نباید از آن استفاده کند.
بیشتر بخوانید: معرفی 8 کتاب علمی تخیلی کودک و نوجوان 
دنبال کردن داستان در ذهن کودک، باعث رشد فکری او می‌شود. یک داستان شخصیت‌های مختلفی دارد. ممکن است چند روایت به صورت موازی و همزمان و با هم پیشرفت کنند. به این ترتیب ذهن کودک درگیر درک این شخصیت‌ها و روایت‌ها داستانی خواهد شد. بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند که هنگام خواب، برای کودکان خود قصه بگوییم.
اگر نمی‌دانید که چه کتابی تهیه کنید ما در مطلبی 7 کتاب قصه برای پیش از خواب کودک را به شما معرفی کرده‌ایم.

کتاب کودکان پیش دبستانی

کودکان پیش از آنکه وارد مدرسه شوند، معمولاً در دوره‌های پیش‌دبستانی شرکت می‌کنند. پیش دبستانی یک آمادگی برای شرکت در مدرسه و محیط علمی برای کودکان به حساب می‌آید. در این دوره، کودکان تا حدودی بیشتر با کتاب و کتابخوانی آشنا می‌شوند. در صورتی که می‌خواهید فرزند شما در این دوره موفقیت بیشتری در مقایسه با هم‌سن‌های خود داشته باشد، می‌توانید با انواع کتاب کودکان پیش دبستانی به آن‌ها کمک کنید. کتاب کودکان باهوش در این زمینه می‌تواند بسیار مفید باشد. برخی انواع کتاب‌های کودکان پیش دبستانی، کودکان را حتی با خواندن و نوشتن نیز بیشتر آشنا می‌کند. به همین خاطر می‌تواند یک کمک بسیار عالی برای پیشرفت‌های بیشتر آن‌ها در دوران دبستان باشد. در مطلبی در بلاگ بوک لند به 6 کتاب آموزشی که باید برای کودکانتان بخوانید در این مورد اشاره کرده ایم.

پر فروش ترین کتاب کودک

یکی از بهترین راهنماها برای خرید کتاب کودک، بازدید از لیست پرفروش ترین کتاب کودک است. ما در این بخش لیستی از پر فروش ترین کتاب های کودک را برای شما آماده کرده‌ایم:
پاستیل های بنفش، دختری که ماه را نوشید، حواستو جمع کن، آقای با کلاه و آقای بی کلاه، مامان بیا جیش دارم، آقا گاوه، قصه های شب، دنیای معرکه تام گیتس، مجموعه کتاب فسقلی ها و مجموعه کتاب فلیکس.

پر فروش ترین کتاب نوجوان

یکی از بهترین راهنماها برای خرید کتاب نوجوان، بازدید از لیست پرفروش ترین کتاب نوجوان است. ما در این بخش لیستی از پر فروش ترین کتاب های نوجوان را برای شما آماده کرده‌ایم:
شازده کوچولو، جنگی که نجاتم داد، مجموعه کتاب های هری پاتر، ماجراهای تن تن، همسایه من توتورو، آرزوهای بزرگ، دور دنیا در هشتاد روز و سپید دندان.
 

خرید اینترنتی کتاب کودک با تخفیف

این روزها به لطف اینترنت خرید کتاب کودک راحت‌تر از پیش شده است. با مراجعه به سایت خرید کتاب کودک و نوجوان، شما فرصت آشنایی با کتاب‌های مناسب رده سنی‌های مختلف را دارید؛ به ویژه در سایت بوکلند که کتاب‌ها براساس رده سنی تقسیم بندی شده است.
ما در بوکلند این امکان را فراهم کرده‌ایم که بتوانید از مشاوران ما در این زمینه مشورت تخصصی بگیرید، و بهترین کتاب کودک مناسب با سن فرزند خود را سفارش دهید. همچین بوکلند امکان خرید کتاب کودک با تخفیف را فراهم کرده است.

سوالات متداول

1. معیارهای انتخاب کتاب برای کودکان چیست؟
رده سنی کودکان، سطح سواد و علاقه کودک سه معیار مهم برای انتخاب کتاب کودکان هستند.
2. محبوب ترین کتاب های داستان کودکان کدامند؟
شازده کوچولو، پاستیل های بنفش، دختری که ماه را نوشید، آقای با کلاه و آقای بی کلاه، قصه های خوب برای بچه های خوب، سیندرلا، جوجه اردک زشت، آلیس در سرزمین عجایب، جزیره گنج، هایدی.
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.