جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

خرید کتاب کودک

ذهن کودکان همانند برگی سفید از یک کتاب است. برگی که می‌توان هزار و یک شب را در آن نوشت. ذهن کودکان درختی جوان است که تا تازگی دارد می‌توان به آن حالت داد. همان طور که بدن ما با ورزش ورزیده می‌شود، ذهن ما نیز نیاز به کتاب دارد. اگر سطح کتابخوانی در جامعه امروز ما کمتر از مقدار جهانی است، ریشه آن به کودکی جامعه باز می‌گردد. از کودکی بسیاری از عادت‌های خوب و بد شکل می‌گیرند. کودکان بسیار تأثیرپذیر هستند. پس چه بهتر که با انواع کتاب کودک جذاب، کودکان را علاقه‌مند به مطالعه کنیم. باید کتابخوانی را از کودکی آموخت و به آن عادت کرد. انواع مختلف کتاب کودکانه امروز در بازار وجود دارند. هر کدام از آن‌ها به قصد و منظور خاصی طراحی شده‌اند. در ادامه شما را با برخی انواع کتاب کودکانه آشنا می‌کنیم. 

خرید کتاب کودک و نوجوان

درباره مزایای خرید کتاب کودک و نوجوان هرچه که بگوییم، اصل مطلب را ادا نمی‌کند. کودکان ذهنی بسیار فعال دارند. خداوند انسان را به شکلی خلق کرده که در دوران کودکی، ذهنی بسیار قدرتمند داشته باشد. شاید همه ما در دوران میانسالی، به سختی قادر به درک ایده‌های جدید و مطالب علمی تازه باشیم؛ اما در دوران کودکی همه روزه در معرض طوفانی از اطلاعات جدید قرار می‌گرفتیم و هیچ اعتراضی نداشتیم. دوران کودکی دورانی است که به دلیل حس کنجکاوی، تشنه یادگیری هستیم. همه ما در دوران کودکی دوست داشتیم داستان‌های تازه‌ای را بشنویم و برای دیگران تعریف کنیم. شوق به یادگیری در کودکان بسیار بالاست. اگر از این موقعیت خرید کتاب کودک و نوجوان برای معرفی کتاب به کودکان استفاده کنیم، فرزندی کتاب‌خوان و باهوش خواهیم داشت. 
کودکان به سختی خسته می‌شوند. اگر قطره‌ای از انرژی کودکان در وجود ما داشت، تا ماه سفر می‌کردیم. این انرژی را باید سمت و سو داد تا به بهترین شکل از آن استفاده کنند. چه استفاده‌ای بهتر از کتاب‌خوانی می‌تواند وجود داشته باشد؟ فقط به یاد داشته باشید که خرید کتاب برای کودکان همانند چاقو در دست جراحان است. باید بدانید که معیارهای انتخاب کتاب برای کودکان چیست؟ اگر یک کتاب اشتباه برای فرزند خود تهیه کنید، می‌توانید به او آسیب برسانید. به همین خاطر بهتر است از مراکز معتبر و انتشارات قدیمی کتاب مخصوص کودکان را با توجه به گروه سنی آن‌ها تهیه کنید. توجه به گروه سنی هنگام خرید کتاب کودک و نوجوان اهمیت بسیاری دارد. پس مراقب باشید و حتماً پیش از آنکه کتاب را در اختیار فرزند خود قرار دهید، محتوای آن را به صورت کامل بررسی نمایید. 

تجربه خرید کتاب کودک

در ضمن به یاد داشته باشید که کودک باید کتاب را در دست بگیرد. کاغذ را بو بکشد و آن را ورق بزند. به یاد داشته باشید که فقط فرزند خود را به این روند عادت ندهید که شما راوی داستان باشید. بلکه با کمک کتاب‌های تصویری کودکان، فرزند خود را به در دست گرفتن کتاب نیز عادت دهید. این عادت در بزرگسالی نیز باقی خواهد ماند. 

کتاب داستان کودک

کتاب داستان کودک یکی از رایج‌ترین و بهترین انواع کتاب کودک محسوب می‌شود. کودکان تا زمانی که به خواندن را نیاموخته باشند، می‌توانند از انواع کتاب کودک تصویری استفاده کنند. همچنین والدین می‌توانند انواع کتاب شعر و داستان کودکانه را برای فرزندان خود تهیه کنند و در هر فرصتی که پیدا می‌کنند، برای آن‌ها بخوانند. در مطلبی به ۷ عنوان از بهترین کتاب‌های شعر کودک اشاره کرده ایم که خواندن آنها برای کودک دلبندتان می‌تواند سودمند باشد. دنبال کردن داستان در ذهن کودک، باعث رشد فکری او می‌شود. یک داستان شخصیت‌های مختلفی دارد. ممکن است چند روایت به صورت موازی و همزمان و با هم پیشرفت کنند. به این ترتیب ذهن کودک درگیر درک این شخصیت‌ها و روایت‌ها داستانی خواهد شد. بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند که هنگام خواب، برای کودکان خود قصه بگوییم.

زمانی که از روی کتاب برای کودک هنگام خواب قصه بگویید، کودک چشمان خود را می‌بندد و در ذهن خود داستان را تجسم می‌کند. این تجسم فانتزی باعث افزایش قدرت تخیل و خیال‌پردازی می‌شود. معرفی 8 کتاب علمی تخیلی کودک و نوجوان در این زمینه می‌تواند مفید باشد. روایات داستانی، رشد فکری را در کودک ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانید با رها کردن قصه در بخش‌های مهم و موکول کردن آن به شب‌های بعد، کنجکاوی را در ذهن کودکان خود برانگیخته کنید. کتاب‌های داستان نه فقط تمامی این مزایا را دارند، بلکه معمولاً دارای نتیجه اخلاقی بسیار عالی هستند. برای مثال وقتی که کودک شما از ابتدا با داستان چوپان دروغگو آشنایی داشته باشد، از نظر ذاتی متوجه می‌شود که دروغگویی یک رذیلت اخلاقی است و نباید از آن استفاده کند. اگر نمی‌دانید که چه کتابی تهیه کنید ما در مطلبی 7 کتاب قصه برای پیش از خواب کودک را به شما معرفی کرده‌ایم.

کتاب کودکان استثنائی

خوشبختانه امروزه، والدین، پزشکان و جامعه، شناخت بهتری در خصوص کودکان استثنائی دارند. کودکان استثنائی گاهی اوقات از سایر کودکان همسن خود جلوتر هستند. به همین خاطر ممکن است انزوا را به جمع ترجیح می‌دهند. کودکان استثنائی دچار مشکلاتی خاص هستند. به همین خاطر نیاز به کتاب‌هایی خاص دارند تا آن‌ها را با شرایط ویژه‌شان بیشتر آشنا کنند. کتاب کودکان با نیازهای ویژه برای کودکان استثنایی بهترین گزینه محسوب می‌شود. البته باید بدانید که این کتاب‌ها فقط جزو انواع کتاب کودکان نیستند. 
بلکه برخی کتاب‌ها با مضمون کتاب کودکان با نیازهای ویژه مخصوص والدین تالیف شده‌اند که در مطلب معرفی 5 کتاب روانشناسی کودک برای والدین به تعدادی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم. این کتاب‌ها را با هدف آشنایی والدین با شرایط ویژه فرزندشان منتشر کرده‌اند. به این ترتیب والدین می‌توانند از کودکان استثنائی خود به بهترین شکل ممکن نگهداری کنند. همچنین در این کتاب‌ها، داستان‌ها و روایاتی بیان می‌شود که می‌تواند برای این دسته کودکان بسیار مناسب باشد. برای مثال شاید کودکان مبتلا به اوتیسم، هوش سرشاری داشته باشند و با مطالعه کامل به یک نابغه تبدیل شوند. به همین خاطر کودکان استثنائی نیاز به کتاب‌هایی خاص دارند. معمولاً این کتاب‌ها از همکاری تیم‌های روانشناسی، پزشکان و نویسندگان به وجود می‌آیند. 

کتاب کودکان بیش فعال

کودکان بیش فعال انرژی بیشتری در مقایسه با کودکان دیگر دارند. در صورتی که والدین این موضوع را درک نکنند و سعی در سرکوب انرژی بیش از اندازه فرزند خود داشته باشند، باعث بروز حس‌های ناخوشایند همانند استرس و اضطراب در فرزندان خود می‌شوند. کودکان بیش فعال دارای یک موهبت الهی هستند. فقط باید والدین بدانند که چطور می‌توانند از این انرژی در جهت درست استفاده کنند. اگر این انرژی مهار نشود یا آن را سرکوب کنید، یک خیانت بزرگ در حق فرزند خود کرده‌اید. خوشبختانه این روزها در بین انواع کتاب کودکان ، کتاب‌هایی مخصوص کودکان بیش فعال منتشر شده است. این کتاب‌ها مخصوص کودکانی که بیش فعالی دارند هستند. 
کتاب‌های مخصوص کودکان بیش فعال، از همکاری روانشناسان، پزشکان کودک و همچنین نویسندگان تالیف شده‌اند. به همین خاطر دارای اعتبار مناسب هستند و می‌توان با خیال راحت از آن‌ها استفاده کرد. این کتاب‌ها به کودکان بیش فعال کمک می‌کند تا انرژی خود را مهار کرده و از آن به درستی استفاده کنند. همچنین برخی انواع کتاب مخصوص والدین کودکان بیش فعال طراحی شده است. این کتاب‌ها می‌توانند به والدین کمک کنند تا رفتاری صحیح با فرزندان خود داشته باشند. پس اگر فرزند شما دچار بیش فعالی است، حتماً این کتاب‌ها را باید برای خود و فرزندتان تهیه نمایید. 

کتاب کودکان پیش دبستانی

کودکان پیش از آنکه وارد مدرسه شوند، معمولاً در دوره‌های پیش‌دبستانی شرکت می‌کنند. پیش دبستانی یک آمادگی برای شرکت در مدرسه و محیط علمی برای کودکان به حساب می‌آید. در این دوره، کودکان تا حدودی بیشتر با کتاب و کتابخوانی آشنا می‌شوند. در صورتی که می‌خواهید فرزند شما در این دوره موفقیت بیشتری در مقایسه با هم‌سن‌های خود داشته باشد، می‌توانید با انواع کتاب کودکان پیش دبستانی به آن‌ها کمک کنید. کتاب کودکان باهوش در این زمینه می‌تواند بسیار مفید باشد. برخی انواع کتاب‌های کودکان پیش دبستانی، کودکان را حتی با خواندن و نوشتن نیز بیشتر آشنا می‌کند. به همین خاطر می‌تواند یک کمک بسیار عالی برای پیشرفت‌های بیشتر آن‌ها در دوران دبستان باشد. در مطلبی در بلاگ بوک لند به 6 کتاب آموزشی که باید برای کودکانتان بخوانید در این مورد اشاره کرده ایم.
شما می‌توانید انواع کتاب داستان رایگان ابتدایی را با تصاویر زیبا برای فرزند خود تهیه کنید. کتاب‌های داستان همراه با تصاویر مرتبط، جزو بهترین گزینه‌های برای کودکان پیش‌دبستانی هستند. زمانی که قصد خرید کتاب کودکان را دارید، باید حتماً به گروه سنی مخصوص آن دقت داشته باشید. برخی انواع کتاب‌ها به صورت اختصاصی برای کودکانی که در پیش‌دبستانی هستند طراحی شده‌اند. پس با تهیه این کتاب‌ها، می‌توانید به رشد تحصیلی و ذهنی فرزند خود کمک شایان توجهی کنید. در این سن کودکان قدرت یادگیری بسیار بالایی دارند و قادر به درک ایده‌های پیچیده و جدید هستند. پس از این موقعیت برای تجربه کتابخوانی کودکان استفاده کنیم. 

کتاب کودکان پزشکی

کودکان موجوداتی بسیار کنجکاو هستند. آن‌ها در روزها و هفته‌های اول زندگی خود، دنبال کشف اندامشان هستند. کار با اندام مختلف برای آن‌ها بسیار مهم است. مدت‌ها طول می‌کشد تا کودکان قادر به استفاده از پای خود باشند. هرچه سن آن‌ها بیشتر شود، کنجکاوی آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب زمانی که به سنین 3 تا 5 سال می‌رسند، دلشان می‌خواهد تا درباره بدنشان بیشتر بدانند. خوشبختانه در جهت ارضاء این حس کنجکاوی، کتاب کودکان پزشکی منتشر شده است. این کتاب‌ها به زبان بسیار ساده درباره اندام انسان صحبت می‌کند. به این ترتیب همانند انیمیشن‌های تلویزیونی، کتاب‌های پزشکی کودکان نیز به راحتی آن‌ها را با چیزی که هستند آشنا می‌کنند. 
البته باید بدانید که در بین کتاب کودکان ایران ، برخی کتاب‌های پزشکی کودکان، والدین را مخاطب قرار می‌دهد. به این ترتیب والدین درباره شرایط پزشکی و بدن کودک خود اطلاعات بیشتری خواهند داشت. برای مثال والدین باید بدانند که سیستم گوارش نوزادان و کودکان به چه شکل عمل می‌کند. همچنین اطلاعات پزشکی ابتدایی و ساده را داشته باشند تا بتوانند از فرزند خود نگهداری کنند. پس بهتر است انواع کتاب کودکان پزشکی برای والدین و کودکان را تهیه کنید. 

 

عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.