جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

کتاب روانشناسی

خرید کتاب روانشناسی مختص دانشجویان رشته روانشناسی نیست، این روزها همه ما نیاز داریم در زمینه‌های مختلف زندگی دانش معتبر کسب کنیم، از ازدواج و فرزندپروی گرفته، تا رشد شغلی، توسعه فردی و حتی کنار آمدن با مشکلات شخصی. در این قسمت از سایت خرید آنلاین کتاب بوکلند، لیستی از انواع کتاب روانشناسی را معرفی کردیم که می‌تواند مکمل خوبی برای زندگی فردی و اجتماعی‌تان باشد. اگر برای خرید کتاب دلخواهتان مردد هستید، حتما از کارشناسان بوکلند کمک بگیرید:

علم روانشناسی از نظر دسته‌بندی بخشی از علم پزشکی و تجربی به حساب می‌آید؛ اما می‌توان آن را به گستردگی علم پزشکی دانست. شاید کشفیات جدیدی در خصوص بدن انسان دیگر برایمان شگفت‌انگیز نباشد؛ اما هر روز به یک کشف جدید در خصوص مغز و روان انسان دست پیدا می‌کنند. این روزها صحبت از مرکزیت افکار، باورها و تأثیر آن‌ها بر سلامت و روند زندگی انسان است. در چنین شرایطی، خواندن انواع کتاب روانشناسی می‌تواند به پیشرفت ما در زندگی کمک کند. یک کتاب روانشناسی خوب می‌تواند دید ما را برای ازدواج و ادامه زندگی مشترک باز کند. با کمک کتاب‌های روانشناسی می‌توان به رفتار خریدار را تحلیل کرد و به یک فروشنده عالی تبدیل شد. روانشناسی اجتماعی باعث بهبود روابط فردی ما می‌شود. با کمک روانشناسی کودک می‌توان ترتیب بهتری را اعمال کرد. پس باید گفت که انواع مختلف کتاب های روانشناسی برای زندگی امروز ما ضروری هستند. 

کتاب های روانشناسی عمومی 

کتاب‌های روانشناسی دسته‌بندی بسیار گسترده‌ای دارند. اگر تمایل به مطالعه در حوزه روانشناسی را دارید، بهتر است پیش از مطالعه کتب روانشناسی تخصصی، کتاب‌های روانشناسی عمومی را مطالعه نمایید. این کتاب‌ها نمای کلی از علم روانشناسی را به شما نشان می‌دهند. برخی این کتب، برای افراد معمولی طراحی شده‌اند. به این ترتیب نگران آن نباشید که تحصیلات آکادمیک در این حوزه ندارید. برخی این کتاب‌ها، جزو کتاب‌های ابتدایی دانشجویان روانشناسی به حساب می‌آیند. با خواندن کتاب‌های روانشناسی عمومی، دید بهتری از این علم خواهید داشت و می‌‌توانید با اصطلاحاتی که در این حوزه استفاده می‌شود، بیشتر آشنا شوید. 
خواندن کتاب‌های روانشناسی عمومی برای هر کس می‌تواند جذاب باشد. با کمک چنین کتاب‌هایی، شناخت بهتری درباره رفتار خود و دیگران خواهیم داشت. می‌توانیم از نظر روانشناسی دیگران را تحلیل کنیم و روابط بهتری داشته باشیم. برای مثال معرفی بهترین کتاب‌های مقابله با استرس می‌تواند نقش مثبتی در روابط اجتماعی ما بگذارد. کتاب های روانشناسی عمومی چون جزوی از علوم انسانی نیز به حساب می‌آیند، می‌توانند بسیار جذاب باشند. وقتی که یک کتاب روانشناسی را باز می‌کنید، دلتان نمی‌خواهد آن را زمین بگذارید. در حقیقت بهترین کتاب روانشناسی برای افرادی که تازه به این حوزه علاقه‌مند شده‌اند، انواع کتاب روانشناسی عمومی است. در ضمن اگر قصد دارید تا در یک حوزه تخصصی همانند کتاب روانشناسی ازدواج یا موارد دیگر وارد شوید، بهتر است ابتدا کتاب‌های روانشناسی عمومی را مطالعه نمایید. فهرست ۷ کتاب برای داشتن روابط زناشویی و ازدواج بهتر هم می‌تواند برای شما مفید باشد.

کتاب روانشناسی شخصیت

 کتاب‌های روانشناسی شخصیت را می‌توان در زمره محبوب‌ترین انواع کتاب‌های روانشناسی دانست. این کتاب‌ها درباره تیپ‌های مختلف شخصیتی هر انسان صحبت می‌کنند. بد نیست بدانید که از نظر علم روانشناسی، چند تیپ تعیین‌شده و معمول شخصیتی وجود دارد. انسان‌ها را نیز می‌توان با بررسی‌های خاصی، از نظر رفتاری در یکی از این تیپ‌های شخصیتی قرار داد. کتاب روانشناسی شخصیت به ما کمک می‌کند تا تیپ‌های مختلف شخصیتی افراد مختلف را بهتر بشناسیم. سپس روش‌های برخورد با هر تیپ شخصیتی را نیز مطالعه می‌کنیم تا به بهبود روابط اجتماعی ما کمک کند. 
کتاب‌های روانشناسی شخصیت برای هر فردی نیاز است. با کمک این کتاب‌ها می‌توان به بهبود روابط زناشویی، روابط با کودکان، روابط کاری، فروش و ... کمک کنید. در حقیقت همانند یک استاد روانشناسی، می‌توانید بر اساس خلقیات هر کس با او صحبت کنید و ارتباط داشته باشید. این کتاب‌ها همواره جزو محبوب‌ترین انواع کتاب‌های روانشناسی حتی برای دانشجویان به حساب می‌آید. قطعاً حتی کسانی که در حوزه روانشناسی هیچ فعالیتی هم ندارند، می‌توانند از این کتاب‌ها برای بهبود زندگی شخصی خود کمک بگیرند. برخی انواع کتاب‌های روانشناسی شخصیت به صورت تخصصی تالیف شده‌اند و مخاطب آن‌ها دانشجویان و اساتید هستند و برخی دیگر برای عموم مردم و اقشام جامعه طراحی شده‌اند. پس هنگام خرید این نوع کتاب‌ها دقت داشته باشید. 

کتاب روانشناسی رفتار 

رفتارشناسی یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های علم روانشناسی به حساب می‌آید. رفتار هر انسان، نشانگر وضعیت روحی و حس درونی اوست. فهرست 8 کتاب درباره زبان بدن که باید بخوانید! به شما کمک می کند زبان بدن افراد راستگو و نشانه های استرس در زبان بدن را بدانید. زمانی که به یک روانکاو یا روانشناس مراجعه کنید، او با بررسی هر بخش از رفتار شما، می‌تواند به تحلیل و نتیجه‌گیری درباره تیپ شخصیتی و روحیات‌تان دست پیدا کند. کتاب روانشناسی رفتار این مهارت را در اختیار روانشناسان قرار می‌دهد. البته باید بدانید که اگر به صورت تخصصی در زمینه روانشناسی فعالیت نمی‌کنید، این کتاب‌ها برای شما بیشتر جنبه سرگرمی خواهند داشت. این در حالی است که کتاب‌های روانشناسی رفتار جزو سخت‌ترین بخش دروس روانشناسی به حساب می‌آید. 
اگر قصد مطالعه چنین کتاب‌هایی را دارید، نباید انتظار داشته باشید که به یک رفتار شناس خبره تبدیل شوید. روانشناس‌ها علاوه بر مطالعه این کتاب‌ها، سال‌ها تجربه و تمرین می‌کنند تا به یک رفتارشناس حرفه‌ای تبدیل شوند. پس با توجه به آکادمیک بودن علم رفتارشناسی در حوزه روانشناسی، کتاب‌های این حوزه نیز به دو دسته آکادمیک و عمومی تقسیم می‌شوند. کتاب‌های رفتارشنناسی عمومی گاهی جزو کتاب روانشناسی تربیتی نیز دسته‌بندی می‌شوند که به شناخت رفتار ناجوانان می‌پردازند. فقط به یاد داشته باشید که هرچه در این حوزه مطالعه کنید، باز هم مطالب جدیدی برای یادگیری وجود دارد. 

کتاب روانشناسی کودک

کودکان رفتاری بسیار خاص دارند. گاهی والدین واقعاً از شناخت روش تربیتی صحیح برای فرزند خود درمانده می‌شوند. اگر به‌دنبال یافتن روشی صحیح برای ترتیب فرزندان خود می‌گردید، بهترین روش برای شما مطالعه کتاب روانشناسی کودک است. همه ما دوران کودکی را پشت سر گذاشته‌ایم. کودکان در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم فقط حضور فیزیکی دارند. عوالم آن‌ها با دنیای ما تفاوت بسیاری دارد. برای آنکه بتوانید نیازهای کودکان را به‌خوبی درک کنید، باید شناخت بهتری درباره شخصیت، رفتار و نوع دیدگاه آن‌ها داشته باشید. اصلاً نمی‌توان رفتار کودکان را با معیارهای بزرگسالان سنجید. آن‌ها گاهی کارهایی انجام می‌دهند که از دید خودشان منطقی به نظر می‌رسد؛ اما بزرگسالان با آن کنار نمی‌آیند. قطعاً معرفی 5 کتاب روانشناسی کودک برای والدین می تواند بسیار مفید باشد.
برای آنکه بتوانید از بهترین روش تربیتی برای فرزند خود استفاده کنید، باید ابتدا دنیا را از دید آن‌ها ببینید. کمی با کفش آن‌ها راه بروید و سپس راه رفتنشان را قضاوت کنید. به همین خاطر تحقیقات بسیاری در خصوص رفتار کودکان انجام داده‌اند. کودکان در هر دوره سنی، دارای رفتارهایی خاص هستند. به همین خاطر وقتی که فرزند شما وارد دوران نوجوانی شد، باید کتاب روانشناسی برای نوجوانان را مطالعه نمایید. هر دوره سنی نیازهای خاصی دارد و بر همان اساس باید تطابق پیدا کنید. 

کتاب روانشناسی عزت نفس

عزت نفس چیست؟ چه تفاوتی با اعتماد به نفس دارد؟ چه کسی دارای عزت نفس است؟ عزت نفس یک خصیصه انسانی است که باید در هر انسانی به وجود بیاید. برخی افراد بر این باور هستند که عزت نفس به صورت ژنتیکی یا در وجود برخی هست یا نیست. این یک باور اشتباهی است که در بین برخی مردم شکل گرفته است. عزت نفس را می‌توان جز خصیصه‌های اکتسابی قرار دارد. معرفی کتاب‌های افزایش اعتماد به نفس برای نوجوانان می تواند عزت نفس آن‌ها را هم بالا ببرد. وقتی که فردی عزت نفس داشته باشد، شخصیتی بهتر و اعتماد به نفس بالاتری دارد. در انواع کتب روانشناسی اعتیاد به موضوع عزت نفس بسیار اهمیت می‌دهند. در این کتاب بر ایجاد عزت نفس در فرد تمرکز می‌کنند تا نهایتاً فرد معتاد به خاطر عزت نفس خود، دست از اعتیاد بکشد. 
کتاب روانشناسی عزت نفس را می‌توان در قالب انواع کتاب روانشناسی بالینی نیز مشاهده کرد. با افزایش عزت نفس، بسیاری از مشکلات روحی انسان برطرف می‌شود. به همین خاطر مطالعه در حوزه عزت نفس، برای همه ضروری است. اصلاً مهم نیست که به حوزه روانشناسی و این علم علاقه‌مند هستیم یا نه، خواندن کتاب‌هایی که به افزایش عزت نفس ما کمک می‌کنند، برای همه ما ضرروی هستند. هر کتابی که در خصوص عزت نفس صحبت می‌کند را بهتر است مطالعه کرد. وقتی که ما به خودشناسی برسیم و ارزش واقعی خودمان را بدانید، در زندگی موفقیت بسیاری خواهیم داشت. همچنین این موضوع به افزایش انرژی روحی و جذب افراد بهتر در زندگی ما نیز کمک شایان توجهی می‌کند. فراموش نکنید که عزت نفس و اعتماد به نفس دو موضوع کاملاً جداگانه هستند که باید به صورت جداگانه و تفکیک‌شده بررسی نمایید. 

کتاب روانشناسی اجتماعی

 یکی از بخش‌های بسیار مهمی که در زندگی ما انسان‌ها وجود دارد، رفتار اجتماعی است. رفتارهای اجتماعی ما را از سایر موجودات جدا می‌کند. انسان‌ها به صورت یک کلونی بسیار بزرگ روی زمین حضور دارند و زندگی می‌کنند. به همین خاطر است که یادگیری روابط اجتماعی، جز بزرگی از زندگی موفق انسان‌ها را شکل می‌دهد. همه ما خواسته یا ناخواسته، ناچار به تعامل با دیگران هستیم. همه روزه ما با افراد مختلفی تعامل داریم. از خانواده تا فروشندگانی که برای خرید به آن‌ها در طول روز مراجعه می‌کنیم. اگر کتاب زندگی‌نامه افراد معروف را مطالعه کرده باشید، حتماً متوجه می‌شوید که اکثر افراد موفق در دنیا، روابط اجتماعی موفقی داشتند. آن‌ها قادر به تعامل بسیار عالی با دیگران بودند. به همین خاطر مسیر موفقیت برای آن‌ها هموار شد. 
برای آنکه بتوانید در زندگی عادی خود موفق باشید، باید روابط اجتماعی خود را ارتقاء دهید. همواره در کتاب‌های توسعه فردی، شاهد عناوینی درباره روانشناسی اجتماعی نیز خواهید بود. این بخش روانشناسی نیز همانند بخش‌های دیگر، به صورت تخصصی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود؛ اما نیازی نیست برای بهبود روابط اجتماعی خود، کتاب‌های آکادمیک در این حوزه مطالعه نمایید. پس می‌توانید سری به عناوین عمومی که در این زمینه نوشته شده‌اند بزنید و آن‌ها را مطالعه کنید. خواندن این کتاب‌ها برای جوانانی که تازه وارد اجتماع می‌شوند نیز بسیار مفید خواهد بود. معرفی 7 کتاب موفقیت فردی که باید بخوانید یا ۷ کتاب مهم درباره‌ی بهبود کیفیت و سبک زندگی می‌تواند نقطه شروع شما در این زمینه باشد.

کتاب روانشناسی اسلامی 

 ایران یک کشور اسلامی است. در نام کشورمان را نیز می‌توان دین رسمی ایران را مشاهده کرد. جالب است بدانید که از نظر اسلام نیز روانشناسی به صورت تخصصی بررسی شده است. این یکی دیگر از بخش‌های اعجاز اسلام به حساب می‌آید. از نقطه نظر اسلامی نیز علم روانشناسی به شکلی دیگر و متفاوت تعریف می‌شود. سلامت روانی، بهداشت روانی، روابط اجتماعی و ... همگی از منظر اسلام نیز بررسی شده‌اند. حال که ما دین و آیین اسلامی داریم، بد نیست که دیدگاه اسلام را در خصوص مسائل مختلف روانشناسی بدانیم. بد نیست بدانید که حتی برخی نویسندگان خارجی نیز در این خصوص اظهار نظر کرده‌اند و کتاب‌های بسیار ارزشمند و پرباری در این زمینه منتظر شده است.  

خرید کتاب روانشناسی از بوک‌ لند

خب دوستان کتاب‌خوان و فرهیخته، می‌توان گفت که چه بخواهیم چه نخواهیم، همه ما شناخت علم روانشناسی، حتی سطحی نیاز داریم. همان طور که تا حدودی هر کس باید در خصوص بدن خود بداند تا به‌خوبی با آن رفتار کند و جلوی ابتلا به بیماری را بگیرد، شناخت روان خودمان نیز همانقدر اهمیت دارد. با مطالعه انواع کتاب روانشناسی ، هر روز شناخت بیشتری درباره خودمان خواهیم داشت. شما می توانید انواع کتاب های روانشناسی و پرفروش‌ترین‌ و بروزترین آن‌ها را از بوک لند خریداری کنید.

 

سوالات متداول

1. بهترین کتاب های روانشناسی کدامند؟

کتاب های «انسان در جستجوی معنا»، «زندگی خود را دوباره بیافرینید»، «تئوری انتخاب»، «وضعیت آخر»، «روانشناسی عزت نفس» و «خرده عادت ها» از بهترین و پرفروش ترین کتاب های روانشناسی هستند.

2. شاخه های مختلف روانشناسی چه کتاب هایی را در بر می گیرد؟

کتاب روانشناسی عمومی، کتاب روانشناسی شخصیت، کتاب روانشناسی زنان، کتاب روانشناسی کودک، کتاب روانشناسی موفقیت، کتاب روانشناسی رشد، کتاب روانشناسی بالینی

3. کتاب های آموزشی روانشناسی شامل چه حوزه هایی می شوند؟

می تواند به حوزه هایی مانند شخصیت شناسی، افزایش عزت نفس، مدیریت استرس، استعدادیابی، شناخت و مدیریت انگیزه، زندگی شاد، مهارت ارتباطی، تحلیل رفتار متقابل، مدیریت تعارض، روانشناسی مثبت نگر، روانشناسی پول و روانشناسی رنگها اشاره کرد

عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.