جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

21 قانون مولانا

قیمت:
65,000 تومان
مشخصات کتاب 21 قانون مولانا
کشور مبدا
تعداد صفحات
200 صفحه
شابک
9786223120015
سال خلق اثر
1401
سال انتشار
1401
قطع
رقعی
جلد
نرم
نوبت چاپ
4
این کتاب در یک نگاه
هاکان منگوچ در کتاب ۲۱ قانون مولانا سعی دارد با نگاه به طرز تفکر تصوف و استفاده از آثار مولانا به‌ عنوان نمونه، نسخه‌ای برای زندگی روزمره انسان امروز بنویسد. در کتاب ۲۱ قانون مولانا هر قاعده بیت یا چند بیتی را مبنا قرار می‌دهد و برای نیازهای زندگی امروز و یافتن مسیر درست رسیدن به خواسته‌های انسان این عصر، راه‌هایی پیشنهاد می‌کند.

بیشتر بخوانید

خلاصه کتاب 21 قانون مولانا

نظر خوانندگان درباره کتاب ۲۱ قانون مولانا چیست؟

لحن صمیمی این نویسنده و امیدی که در دل مخاطبان خود زنده می‌کند باعث شده آثارش خوانندگان زیادی داشته‌باشد و در بین فارسی‌زبانان، ارادت به مولانا و شمس‌تبریزی باعث محبوبیت او شده‌است. به‌ طوری که این کتاب در کمتر از یک سال که از چاپ اولش می‌گذرد به چاپ چهارم رسیده‌ است.

جملاتی از کتاب که شاید انگیزه خواندن باشند

«در واقع خواستن چیزی از صمیم قلب و با نهایت عشق و تسلیم‌شدگی، در دل خود اعتمادی بی‌انتها دارد. خواستن چیزی با تقلا سرشار از حرص و دست‌وپا زدن و درگیری است و تمام این‌ها به‌جز به تاخیر انداختن چیزی که می‌خواهی و دور کردن خودت از آن، کارکرد دیگری ندارد. باور قلبی و خواستن خالصانه چیزی به این معنی است: اعتماد به خواسته‌ای که ابراز کرده‌ای، محاسبه نکردن اینکه چگونه برایت رقم خواهد خورد و البته باور به این حقیقت که در هر اتفاقی که می‌افتد یا نمی‌افتد، خیری نهفته است.»
در بخش پیشگفتار کتاب، نویسنده فرایند نوشتن کتاب را این‌طور توصیف می‌کند:
«یک روز نشستم و به این فکر کردم که اگر مولانا می‌خواست برای انسان‌های عصر حاضر بیست‌ویک قاعده بنویسد، چه قواعدی می‌نوشت. پس از مراقبه عمیقی که دراین‌باره انجام دادم و مدت زیادی که به این موضوع فکر کردم سی‌وپنج قاعده در ذهنم جان گرفت. آن‌ها را در بیست‌ویک قاعده خلاصه کردم، برای هرکدام داستان‌هایی از زندگی روزمره‌ام افزودم و در برخی مواقع با یافته‌های علمی آن‌ها را تکمیل کردم. پس از ماه‌ها تلاش این کتاب نوشته شد.»
با ارزوی اینکه این کتاب مانند آب جریان بیابد و زیبایی بیافریند.
متن پشت جلد ۲۱ قانون مولانا با این جملات آغاز می‌شود:
«هر چیز منتظر زمان خودش است.
نه گل زودتر از زمانش باز خواهدشد، نه خورشید زودتر از زمانش طلوع خواهدکرد.
کمی صبر کن آن چیزی که متعلق به توست به سوی تو خواهد آمد.»

درباره نویسنده کتاب ۲۱ قانون مولانا

هاکان منگوچ نویسنده و نوازنده ترک است. او از نوجوانی به ساز نی علاقمند شده و به واسطه این علاقه، به یادگیری زبان عثمانی و تصوف و فلسفه صوفی روی آورده‌ است.
او با برگزاری سمینارها و سخنرانی‌های متعدد در زمینه عرفان و تصوف سعی در انتقال آموزه‌های بزرگانی مانند مولانا، شمس تبریزی و یونس امره به زبان امروز دارد.
از دیگر نوشته‌های هاکان منگوچ می‌توان به "من نی هستم"، "هیچ ملاقاتی تصادفی نیست"، "دلت که پاک باشد داستانت پایان خوشی خواهد داشت" و "میان ماندن و رفتن اشاره کرد.
برای مشاهده محصولات مرتبط دیگر می‌توانید از دسته بندی خرید کتاب انگیزشی نیز بازدید فرمایید.

دیدگاه‌های کاربران درباره‌ی کتاب «21 قانون مولانا»
0 دیدگاه
0
(0 رای)
امتیاز شما به این کتاب:
دیدگاه خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
کتاب‌های پیشنهادی
خریداران این کتاب، کتاب‌های زیر را هم خریده‌اند
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.