جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

انگیزشی

0 عنوان
فیلتر کردن محصولات
0 عنوان

مغز ما پیچیده‌تر از آن چیزی هست که تصور می‌کنید. ذهن انسان عملکردی بسیار پیچیده دارد. برای بررسی این پیچدگی نمی‌توان به علوم انسانی و تجربی اکتفا کرد. بلکه باید وارد دنیای متافیزیک شد. جالب است بدانید که بر اثر تحقیقات متافیزیک، شکل عناصر بر اساس محیط ممکن است تغییر پیدا کند. زمانی که به قطرات آب جملات انگیزشی مثبت گفتند، شکل ملکول‌های آن تغییر کرد. در جهان ماده، انرژی تأثیر مستقیم بر ذرات دارد. پس این انرژی می‌توان مستقیم روی مغز تأثیر داشته باشد. پس با تمرین و تکرار، می‌توانیم شکل افکار خودمان را به آن روشی که می‌خواهیم تغییر دهیم. با تغییر ذهنیت و باورها، زندگی ما نیز تغییر پیدا خواهد کرد. برای تغییر طرز فکر و باورها، جملات انگیزشی معجزه می‌کنند. گاهی ما یک موضوع را می‌دانیم و درباره آن اطلاع داریم؛ اما تا زمانی که آن را با تکرار به ما نگویند، آن را متوجه نمی‌شویم. دقیقاً همین جا است که کتاب انگیزشی به پیشرفت زندگی ما کمک می‌کند.

کتاب انگیزشی برای نوجوانان

نوجوانان جزو گروه‌های سنی بسیار حساس هستند. آن‌ها نه در دوران جوانی و نه در دوران کودکی قرار دارند. ذهن آن‌ها همانند موم نرم است و شکل می‌گیرد. اگر از همان دوران، افکار منفی وارد مغز نوجوان شود، آینده‌ای تاریک انتظار او را می‌کشد. ذهن انسان همانند زمین و طبیعت است. زمین کاری ندارد که چه بذری در آن می‌کارند. زمین فقط مسئول پرورش این بذر است. بذر همان افکاری هستند که در مغز ما قرار دارند. اگر بذر کینه و بدی یا انرژی منفی در ذهن خود بکاریم، همان را برداشت خواهیم کرد. به این ترتیب درختی با میوه‌هایی تلخ و گندیده خواهیم داشت که تا آخر عمر همراهمان می‌آید. کندن این درخت از ریشه وقتی که به بار نشسته است، کار دشواری خواهد بود؛ اما اگر از ابتدا بذر آن را در مغز خود نکارید، چه اتفاقی می‌افتد؟ می‌توانید به جای آن ذهن خود را با افکار مثبت پر کنید.

برای آنکه ذهن نوجوانان پر از بذرهای مثبت شود تا در جوانی این بذرها به بار بنشینند و ثمره بدهند، نیاز به انواع کتاب انگیزشی است. نوجوانان پر از انرژی هستند و به همین خاطر کم‌صبر هستند. پس بهتر است برای آن‌ها انواع کتاب کوتاه انگیزشی تهیه کنید که تا انتهای آن بخوانند. کتاب انگیزشی روانشناسی می‌تواند روی طرز فکر آن‌ها تأثیر بسیاری بگذار د و آن‌ها را به سمت موفقیت و تلاش بیشتر سوق دهد. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین افرادی که نیاز به کتاب‌های انگیزشی دارند، نوجوانان هستند. آن‌ها جبه‌گیری خاصی در ذهن خود ندارند و هنوز باورهای آن‌ها به صورت کامل شکل نگرفته است. به همین خاطر هم این کتاب‌ها به صورت مستقیم روی ذهن آن‌ها تأثیر می‌گذارد و باعث موفقیت آن‌ها در آینده می‌شود.

کتاب انگیزشی انگلیسی

کتاب انگیزشکی ایرانی یا خارجی ندارد. هر کتابی می‌تواند در جایگاه خود مفید باشد. برخی کتاب‌های انگیزشی همانند کتاب‌های برایان تریسی در سطح جهانی بسیار محبوب هستند. حال سؤال اینجاست که آیا شما می‌خواهید برای زندگی در شرایط بومی و محلی انگیزه پیدا کنید یا اینکه به‌دنبال انگیزه گرفتن در سطح کلی زندگی هستید؟ کتاب انگیزشی انگلیسی می‌تواند کلیات زندگی بهتر را به ما آموزش دهند. آن‌ها مثال‌های خود را بومی نمی‌کنند. بلکه اصول انگیزشی را می‌گویند که با کمک آن‌ها می‌توانید در تمامی مراحل زندگی موفق باشید.

حال سؤال اینحاست که کتاب‌های انگلیسی را به زبان اصلی بخوانیم یا ترجمه آن را تهیه کنیم؟ کتاب‌های انگیزشی قدرت کلمات هستند. گاهی احساس می‌کنید که استفاده از دو کلمه مترادف به جای هم، فقط بازی با کلمات هستند؛ اما اینطور نیست. در حقیقت کلمات هر کدام یک انرژی و یک بار معنایی خاص و مخصوص به خود دارند. به همین خاطر در برخی مواقع، ترجمه اصل مطلب را ادا نمی‌کند. برای همین در صورتی که بر زبان انگلیسی مسلط هستید، بهتر است این کتاب‌ها را به زبان اصلی و نه ترجمه مطالعه کنید.

کتاب انگیزشی اعتماد بنفس

اعتماد به نفس چیست؟ آیا اینکه شما در کار خاصی مهارت دارید، به شما اعتماد به نفس می‌دهد؟ بله، انجام یک کار به‌خوبی باعث ایجاد اعتماد به نفس در ما می‌شود. مثلاً اینکه من در پروژه‌های دانشگاهی خود موفق هستم، باعث می‌شود که احساس کنم در زمینه تحصیلات اعتماد به نفس بالایی دارم. حال زمانی که دوره دانشگاه برسم چه بلایی بر سر احساسات من می‌آید؟ آیا دیگر احساس پوچی نمی‌کنم؟ خب این مشکل از نظر روانشناسی کاملاً بررسی شده است. انسان برای آنکه بتواند اعتماد به نفس داشته باشد، باید به ایمان به خود برسد. همان طور که از نام این عبارت مشخص است، اعتماد به نفس به معنای ایمان به نفس خود است و نه اعتماد به مثلاً انجام موفقیت‌امیز پروژه‌های دانشگاهی!

فردی که اعتماد به نفس کافی دارد، بر این باور است که اگر او را در هر زمینه خاصی به چالش بکشند، سربلند بیرون خواهد آمد. این معنای واقعی اعتماد به نفس است و قطعاً سخت به دست می‌آید. چطور می‌توان به این حس دست پیدا کرد؟ برای دستیابی به این حس باید انواع کتاب انگیزشی قوی در زمینه اعتماد به نفس را مطالعه کنید. این کتاب‌ها شما را تحریک می‌کنند تا به خودباوری و اعتماد به نفس واقعی برسید. کتاب انگیزشی تاثیرگذار کتابی است که باعث شود شما خودتان را بیشتر از قبل باور داشته باشید و به اعتماد به نفس کامل برسید.

کتاب انگیزشی اسلامی

از نظر بسیاری فقیه‌های اسلامی، اسلام کامل‌ترین دین در دنیا است. به همین خاطر درباره علوم مختلف در اسلام صحبت کرده‌اند. یکی از بخش‌هایی که به آن در اسلام اشاره شده است، مباحث انگیزشی به حساب می‌آید. اگر به بررسی این مباحث انگیزشی اسلامی علاقه‌مند هستید، می‌توانید کتاب‌های مختلف از جمله انگیزش و هیجان، انگیزش انسان در قرآن کریم، مبانی مدیریت انگیزش در قیام امام حسین، نماز و انگیز و ... را مطالعه نمایید.

کتاب انگیزشی پزشکی

به تازگی انواع کتاب انگیزشی پرفروش در زمینه پزشکی هستند. خیلی جالب است بدانید که ذهن ما به صورت مستقیم روی سلامت ما تأثیرگذار است. پس در صورتی که ذهن خودمان را در زمینه سلامت به چالش بکشیم، قطعاً سلامت بیشتری نیز خواهیم داشت. کتاب‌های انگیزشی پزشکی از همکاری روانشناسان، افراد فعال در زمینه نوشتن ادبیات انگیزشی و البته تیم پزشکی تالیف شده‌اند. به این ترتیب بسیار قابل اعتماد هستند و می‌توانید با تکیه به آن‌ها، سلامت بیشتر و بهتری داشته باشید. حال سؤال اینجاست که چطور ذهن روی سلامت تأثیر می‌گذارد؟ جالب است بدانید که تأثیر دارونماها این موضوع را به اثبات رسانده‌اند. گاهی به بیماران به جای دارو، دارونما داده می‌شود و آن‌ها با انگیزش خود و تلقین، به سلامتی دست پیدا می‌کنند. پس بد نیست کتاب‌های انگیزشی پزشکی را نیز برای داشتن سلامت کامل مطالعه کنید.

کتاب انگیزشی تحصیلی

تحصیل سن نمی‌شناسند. ما از دوران کودکی تحصیلات را آغاز می‌کنیم. شاید برخی افراد تا سنین میانسالی نیز به تحصیل بپردازند. تحصیلات گاهی می‌تواند خسته‌کننده باشد. بخشی از تحصیلات شما را با رقابت درگیر می‌کند. برای مثال موفقیت در کنکور یک رقابت بسیار سنگین است که بسیاری را از نظر روانی دچار خستگی فکری می‌کند. زمانی که به خستگی فکری رسیدید، نیاز به یک محرک عالی دارید که مسیر را با تمام قدرت ادامه دهید. در این مواقع کتاب انگیزشی تحصیلی به داد شما می‌رسد و می‌تواند موفقیت شما را تضمین کند.

به یاد داشته باشید که در وهله اول باید قوانین دنیا و طبیعت را باور داشته باشید. به این باور برسید که ذهن شما می‌تواند موفقیت و زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد. سپس در مرحله بعد با انواع کتاب انگیزشی ذهن خود را کنترل کنید و به موفقیت برسید.

 

سوالات متداول 

 

1. مطالعه کتاب های انگیزشی چه کمک هایی به ما می کند؟

با عادات و کارهای غیر ارادی خود آشنا می شویم. باور‌ها و نگرش‌های موجود در ذهنمان را می شناسیم. مداومت، سرسختی و پیگیری را می آموزیم. به رشد معنوی و اخلاقی ما کمک می کند.

 

2. هفت تا از معروف ترین کتاب های انگیزشی کدامند؟

تختخوابت را مرتب کن، کیمیاگر، هنر ظریف بی‌خیالی، خودت را به فنا نده، سه شنبه ها با موری، هفت عادت مردمان موثر، ثروتمندترین مرد بابل.

 

3. چرا مطالعه کتاب های انگیزشی مهم است؟

به شما کمک می‌کنند تا استعدادهای خودتان را کشف کنید، بر فراسوی لذت‌ها و ناکامی‌های روان خود گام بردارید و با یک شناخت عمیق نسبت به خودتان، در راستای بهتر شدن تلاش کنید. در کل باعث ایجاد انگیزه‌های لازم در شما می‌شود تا بتوانید برای اهداف‌تان تلاش کنید.

عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.