جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

دلبند عزیزترینم/ نامه های آنتوان چخوف و اولگا کنیپر

قیمت:
240,000 تومان
مشخصات کتاب دلبند عزیزترینم/ نامه های آنتوان چخوف و اولگا کنیپر
کشور مبدا
تعداد صفحات
352 صفحه
شابک
9786003671324
سال خلق اثر
1996
سال انتشار
1375
قطع
رقعی
جلد
نرم
نوبت چاپ
5
این کتاب در یک نگاه

آنتوان چخوف نویسنده‌ و نمایشنامه‌نویس برجسته اهل روسیه است، او سال‌ها در محیط تئاتر مسکو فعالیت کرد و شهرت داشت. «دلبند عزیزترینم» مجموعه نامه‌هایی عاشقانه است که او به همرش اولگا کنیپر نوشته است. اولگا کنیپر بازیگر سرشناس تئاتر مسکو بود، وقتی آنتوان چخوف به سل مبتلا شد، مجبور شد که برای درمان همسری که فقط با او چهار ماه زندگی کرده بود را ترک کند و در شهری دیگر زندگی کند. «دلبند عزیزترینم» نامه‌هایی خواندنی‌ست که چخوف در این فراق برای اولگا نوشته است.


بیشتر بخوانید
خلاصه کتاب دلبند عزیزترینم/ نامه های آنتوان چخوف و اولگا کنیپر

اولگا کنیپر پنجاه سال پس از مرگ چخوف زندگی کرد اما هرگز ازدواج نکرد، رابطه‌ی عاطفی این زوج عمیق، خواندنی و دوست داشتنی‌ست. عشق اولگا به تئاتر، او را وا داشت که در مسکو بماند و روی صحنه کارش را ادامه دهد و چخوف نیز مجبور به ترک مسکو بود و به همین روی این فرق در سال‌های پایانی زندگی چخوف روی داد. حال با گذشت زمان، نامه‌های عاشقانه‌ی آنان برای مخاطب جذاب و دلپذیر است.

نظر خوانندگان در سراسر دنیا درباره کتاب دلبند عزیزترینم چیست؟

نامه‌نگاری سنتی دیرینه بوده که هنوز هم علاقه‌مندان خاص خودش را دارد. نویسندگان و کسانی که به ادبیات علاقه دارند، زندگی‌ شخصی‌شان را نیز همراه با ادبیات پیش می‌برند؛ یکی از کسانی که این مجموعه نامه را مطالعه کرده نوشته است:

«نامه‌ها در هر شکل و از هر کسی باشه برایم بی‌نهایت جذاب است. در میان تندباد مجازی جیمل‌ها و گردباد شدید واتس‌آپ و اینستاگرام که سنت نامه نوشتن را در ما سست کرده‌اند، من هنوز شمع به دست نامه نوشتن با خودکار بیک بر دفترهای ارزان را از دست نمی‌نهم و نامه می‌نویسم.»

درونمایه‌ی بسیاری از آثار خلق شده توسط نویسندگان به تجارب زیسته‌ی آن‌ها مرتبط است، زمانی که با فضای زندگی شخصی نویسندگان بزرگ آشنا می‌شویم، ارتباط با آثار آنان نیز برای مخاطب عمق بیشتری می‌گیرد، یکی از کسانی که این مجموعه نامه‌ها را مطالعه کرده نوشته است:

«نامه‌ها گذر زمان را نشان می‌دهد و مخاطب را همچنان علاقه‌‌مند به خواندن کتاب نگه می‌دارد. کتاب دلبند عزیزترینم روایتگر نامه‌های عاشقانه بین یک زوج است و به عشق، دوست‌داشتن و اعتماد می‌پردازد. می‌توانیم از جنبه‌های متفاوتی به این کتاب نگاه کنیم. در ادامه، با چند دیدگاه درباره این کتاب آشنایتان می‌کنیم تا این اثر را بهتر بشناسید: اول، نامه‌نوشتن آن‌هم در وضعیتی که به‌علت بیماری از عزیزت دور هستی، زندگی را چه شکلی می‌کند؟ در این کتاب، با فضایی روبه‌رو می‌شویم که گویای زنده‌بودن عشق است. بارها و بارها استقلال عشق و وابسته ‌نبودنش به زمان و مکان را احساس می‌کنیم که از ویژگی‌های ارزشمند این کتاب است؛ دوم، فضای کتاب و جنس نامه‌ها باعث می‌شود مخاطب بتواند خود را جای شخصیت‌های کتاب قرار دهد و در دنیایی زندگی کند که بعید نیست روزی مجبور به تجربه آن شود. از طرفی، همین حالا هم نوع کار برخی افراد چنین وضعیتی را برای زوج‌های بسیاری ایجاد کرده است.

بنابراین، فضای کتاب برایشان بسیار ملموس خواهد بود؛ سوم، این کتاب به‌نوعی روانکاوی عشق هم است. درواقع، پس از خواندن آن می‌توانیم موضوع عشق و دوست‌داشتن را بررسی کنیم؛ گویی که یک کتاب روانشناسی خوانده‌ایم. به‌نوعی می‌توانیم بگوییم مسائل روانشناسی در این کتاب و در لابه‌لای نامه‌ها پنهان است و بی‌شک ذهن خواننده را درگیر خود خواهد کرد.کتاب دلبند عزیزترینم را بیشتر به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که به‌دلایلی ازنظر جغرافیایی از محبوب خود دور هستند. همچنین این کتاب انتخاب مناسبی است برای دورانی که احساس می‌کنید انرژی‌تان تحلیل رفته و حوصله‌تان کمتر شده است.»

جملاتی از کتاب که شاید انگیزه خواندن باشند

در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که روزانه پیامک‌های بسیاری از یکدیگر دریافت می‌کنیم، پیامک‌هایی که از سر عادت و یک‌نواختی روابط نیز دیگر اهمیت عمیقی ندارند، اما در سال‌های گذشته که ارتباط مثل امروز آسان نبود. خطی کوتاه رسیده از محبوب زندگی را تغییر می‌داد، در قسمتی از یک نامه می‌خوانیم: «هر روز منتظر حتی یک نامه دو سه خطی از شما هستم، وقتی خانه را ترک می‌کنم اولین چیزی که به چشمم می‌افتد میز است با نامه‌ها و چیزی روی آن نیست!»

در یکی از نامه‌هایی ک بعد از مرگ چخوف نوشته شده است، تلخی سهمگینی از این غم را در نامه‌ای که اولگا برای او نوشته است می‌خوانیم: «محبوب عزیزترینم، دلبندم، خیلی وقت است با هم گپی نزده‌ایم. چنان ژولیده و آشفته‌ام که اگر مرا می‌دیدی خیلی بدت می‌آمد… آنتون کجایی؟ این امکان ندارد. زندگی تازه داشت شروع می‌شد که یک‌باره برای همیشه پایان یافت. چه زندگی با شکوهی با هم داشتیم. تو همیشه می‌گفتی آدم می‌تواند به عنوان زن و شوهر بسیار سعادتمند زندگی کند. کاملا قبول می‌کنم. من با تو زمان طولانی زندگی خواهم‌کرد… چند روز پیش از مرگت درباره‌ی دختر کوچولویی که باید می‌داشتیم صحبت کردیم. دلم به درد آمد از اینکه کودکی از تو به  یادگار نماند.»

درباره نویسنده کتاب دلبند عزیزترینم

این نویسنده‌ی شهیر روس، چهل و چهار سال زندگی کرد. آثار ماندگاری را در داستان نویسی و ادبیات نمایشی به یادگار گذاشته است. «مرغ دریایی»، «ایوانف»، «سه خواهر» و «باغ آلبالو» از نمایشنامه‌های خواندنی و ماندگار چخوف هستند.

 تشییع پیکر این نویسنده جمعیت بسیاری را از نویسندگان و هنرمندان مختلف و مردم عادی گرد هم آورد که ارزش والای او در ادبیات روسیه‌ی آن زمان را نشان می‌دهد..

دیدگاه‌های کاربران درباره‌ی کتاب «دلبند عزیزترینم/ نامه های آنتوان چخوف و اولگا کنیپر»
0 دیدگاه
0
(0 رای)
امتیاز شما به این کتاب:
دیدگاه خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
کتاب‌های پیشنهادی کتاب‌های پیشنهادی
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.