جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

یگانه ای چند گونه

قیمت:
300,000 تومان
مشخصات کتاب یگانه ای چند گونه
کشور مبدا
تعداد صفحات
644 صفحه
شابک
9789644891595
سال خلق اثر
1400
سال انتشار
1400
قطع
رقعی
جلد
سخت
نوبت چاپ
1
این کتاب در یک نگاه
دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی از برجسته ترین فیلسوفان معاصر در سنت حکیمان مسلمان است. استاد دینانی در آخرین اثرش حاصل تجربه ها و تاملات و آخرین اندیشه ورزی هایش را با مخاطب کتاب در میان گذاشته است.

او از خلال مطالعات وسیعش و کتاب های متنابهی که خوانده و تحلیل کرده، در بادی نظر نوشتارهایی به ظاهر چندگونه را در معرض دید خواننده قرار می دهد. اما در نهایت خواننده ی دقیق النظر در می یابد که نوشتارها به یگانه ای ژرف تحویل می گردند.

 
بیشتر بخوانید
خلاصه کتاب یگانه ای چند گونه
استاد ارجمند خود درباره ی روش شناسی اش که جستجوی وحدت در کثرت ایده ها و اندیشه هاست چنین می نگارد:((اگر اندیشیدن را به دریا تشبیه کنیم اندیشه ها انواع آن هستند. همان گونه که هیچ موجی از دریا تکرار موج های سابق بر خود نیست، هر اندیشه ای در انسان نیز تکرار اندیشه های قبل از خودش نیست. دریا واحد است ولی امواجی که در سطح آن ظاهر می شوند گوناگون دیده می شوند. اندیشیدن انسان نیز اندیشیدن است ولی با اندیشه هایی که نتیجه آن هستند گوناگون اند. اگر اندیشیدن واحد است و اندیشه های متعدد جلوه های آن هستند می توان گفت جهان نیز واحد است و موجوداتی که در آن تحقق می پذیرند از آثار و نتایج آن به شمار می آیند. کثرت موجودات و گوناگونی آنها به وحدت جهان لطمه نمی زند. تقابل بین واحد و کثیر گونه ای از تقابل است که با همه تقابل های دیگر تفاوت دارد. نوشته ای که در اختیار خوانندگان محترم قرار دارد یگانه ای چندگونه است که در واقع از هدف واحد حکایت می کند. اگر چه بحسب ظاهر مطالب آن متفاوت و گوناگون است.))
دیدگاه‌های کاربران درباره‌ی کتاب «یگانه ای چند گونه»
0 دیدگاه
0
(0 رای)
امتیاز شما به این کتاب:
دیدگاه خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
کتاب‌های پیشنهادی کتاب‌های پیشنهادی
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.