جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

شیوه های تقویت هوش نوزاد/ 12 تا 9 ماهه

قیمت:
80,000 تومان
مشخصات کتاب شیوه های تقویت هوش نوزاد/ 12 تا 9 ماهه
کشور مبدا
تعداد صفحات
34 صفحه
شابک
9786008747680
سال خلق اثر
2005
سال انتشار
2005
قطع
خشتی
جلد
نرم
نوبت چاپ
48
این کتاب در یک نگاه

کتاب شیوه‌های تقویت هوش نوزاد حاصل 25 سال تحقیق دکتر بئاتریس میلتر روی هزاران نوزاد در دانشگاه سوربن فرانسه است. این مجموعه کتاب در سه سری برای کودکانِ سه تا دوازده ماهه تدوین شده است که هر سری از کتاب‌ها دارای یک جلد کتاب راهنما و سه جلد کتاب پنج صفحه‌ای بدون متن است. کتاب شیوه‌های تقویت هوش نوزاد را نشر بافرزندان با ترجمه‌ی طاهره طالع ماسوله روانه‌ی بازار کتاب کرده است.


بیشتر بخوانید
خلاصه کتاب شیوه های تقویت هوش نوزاد/ 12 تا 9 ماهه

در کتاب راهنما راجع به روش نشان ­دادن تصاویر به کودک، هدف از طراحی هر شکل و رنگ؛ و هم­چنین میزان زمانی که باید به نشان دادن هر شکل اختصاص داد، توضیح داده شده است. در هر صفحه از کتاب اصلی، پنج تصویر به ترتیب از ساده به پیچیده وجود دارد. شکل چهارم نسبت به سه تصویر پیش از خود پیچیده‌تر بوده و شکل پنجم ترکیبی از چهار تصویر قبلی است. این مجموعه کتاب، بر اساس روانشناسی شخصیت و علایق نوزادان به شکل‌ها و رنگ‌های خاص طراحی شده‌اند و هر یک به نحوی باعث افزایش تمرکز و بهبود درک نوزاد می‌شوند. هم­چنین این کتاب­ها  رابطه­ی‌ والد و کودک را تقویت می‌کنند.

کودک با تمرین و استفاده از کتاب «شیوه‌های تقویت هوش نوزاد» ویژه­ی کودکان 9-12 ماهه، پس از 9 ماهگی اعضای بدن را می‌شناسد، و به مفاهیمی مثلِ ثابت ­بودن شکل و اندازه‌ی اشیاء، و رابطه‌ی بین اشیاء پی می­برد. موضوعات این کتاب عبارت‌اند از: «درک رابطه و فاصله»، «شناخت اعضای بدن» و «اشیاء تغییر شکل نمی‌دهند».

جملاتی از کتاب که شاید انگیزه خواندن باشند

هر سری از کتاب‌ها شامل سه کتاب اصلی هستند که این سه کتاب فاقد نوشته‌اند، اما در کتاب راهنما درباره‌ی هوش نوزاد نوشته است: «همه‌ی انسان‌ها از همان آغاز تولد مثل هم هستند، ولی شباهت‌ها به دهان و گوش و دست و ... محدود نمی‌شود. نوزاد از اولین لحظه‌های زندگی می‌تواند ببیند و بشنود اما فقط چهره‌هایی را که بسیار نزدیک او هستند می‌بیند. نوزاد از اولین روزهای زندگی به رنگ‌ها، صداها، بوها و چهره‌ها به -خصوص چهره‌ی مادر حساس است.

از سه ماهگی به بعد دایره‌ی دید نوزاد وسیع می‌شود و می‌تواند به شکل‌ها و رنگ‌های موردعلاقه‌اش دقت کند، چهره‌ی افراد خانواده را تشخیص دهد و صداها به خصوص صداهای ریتم‌دار را تشخیص دهد. هم‌چنان که جسم نوزاد از قابلیت و ظرفیت پذیرش تغذیه درست و تمرین‌های بدنی برخوردار است، توانایی‌های ذهنی و کنش‌های مربوط به هوش نوزاد نیز از چنین ظرفیتی برخوردار است. در صورتی که نوزاد تحت تمرین‌های درست قرار گیرد به گونه‌ای پویاتر با دنیای پیرامون خود برخورد می‌کند. در واقع نقش و کارکرد کتاب‌های این مجموعه همین است.»

درباره نویسنده کتاب شیوه‌های تقویت هوش نوزاد

بئاتریس میلتر (Béatrice Millêtre) متولد 1965 در پاریس است و دکترای روان‌شناسی دارد. او درمان‌های رفتاری و شناختی انجام می‌دهد. وی که در علوم اعصاب در École normale supérieure آموزش دیده بود، در اولین دوره‌های آموزش علومِ شناختی در فرانسه شرکت کرد. از دیگر کتاب‌های منتشر شده توسط میلر می‌توان به «راهنمای کوچک برای افراد باهوش که بسیار با استعداد نیستند»، و دو سری دیگر از مجموعه کتاب‌های شیوه‌های تقویت هوش نوزاد شامل شیوه‌های تقویت هوش نوزاد 3-6 ماهه و شیوه‌های تقویت هوش نوزاد 6-12 ماهه اشاره کرد.
همچنین با مراجعه به بلاگ بوکلند می توانید مطلب معرفی بهترین کتاب های پارچه ای برای کودکان را مطالعه نمایید.

دیدگاه‌های کاربران درباره‌ی کتاب «شیوه های تقویت هوش نوزاد/ 12 تا 9 ماهه»
0 دیدگاه
0
(0 رای)
امتیاز شما به این کتاب:
دیدگاه خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
کتاب‌های پیشنهادی کتاب‌های پیشنهادی
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.