جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

کمدی الهی/ 3 جلدی

قیمت:
1,090,000 تومان
مشخصات کتاب کمدی الهی/ 3 جلدی
کشور مبدا
تعداد صفحات
1282 صفحه
شابک
9789640019467
سال خلق اثر
1304
سال انتشار
1399
قطع
وزیری
جلد
نرم
نوبت چاپ
1
این کتاب در یک نگاه

کتاب کمدی الهی در سه جلد با عناوینی شامل دوزخ، برزخ و بهشت به قلم دانته آلیگیری نوشته شده است که یکی از اولین و برجسته‌ترین آثار ادبی ایتالیا نیز شناخته می‌شود. آلیگیری نوشتن مجموعه کتاب‌ کمدی الهی را از سال 1304 آغاز نمود و تا سال 1321 یعنی حدودا تا یک ‌سال قبل از مرگ او ادامه پیدا کرد.


بیشتر بخوانید

خلاصه کتاب کمدی الهی/ 3 جلدی

کتاب کمدی الهی در سه جلد با عناوینی شامل دوزخ، برزخ و بهشت به قلم دانته آلیگیری نوشته شده است که یکی از اولین و برجسته‌ترین آثار ادبی ایتالیا نیز شناخته می‌شود. آلیگیری نوشتن این مجموعه کتاب‌ها را از سال 1304 آغاز نمود و تا سال 1321 یعنی حدودا تا یک ‌سال قبل از مرگ او ادامه پیدا کرد. کتاب کمدی الهی داستانی بلند در قالب شعر است. نویسنده در این کتاب، روایت سفر خیالی‌اش به دوزخ، برزخ و بهشت را تعریف می‌کند و در هر مرحله از آن به شخصیت‌های مهمی در تاریخ می‌رسد و در واقع می‌خواهد زنگ خطری باشد برای جامعه‌ی فاسد زمان خودش تا شاید این جامعه به سمت کمال تغییر مسیر دهد. این کتاب در ابتدا با نام کمدی (به ایتالیایی: Commedìa) منتشر شد ولی سال‌ها بعد، جیووانی بوکاچیو یکی از نویسندگان هم‌عصر دانته، کلمه‌ی الهی را به آن اضافه کرد و دیگر این کتاب با نام کمدی الهی منتشر شد. چندی پیش مجله گاردین لیستی از پنجاه کتاب برتر تاریخی را منتشر کرد و نام این کتاب نیز در لیست به چشم می‌خورد. این کتاب در ایران توسط انتشارات امیرکبیر و به قلم شجاع‌الدین شفا ترجمه شده است و در سال 1399 به بیست‌وپنجمین چاپ رسید.

نظر خوانندگان در سراسر دنیا درباره‌ کتاب کمدی الهی چیست؟

ستایش نظر خودش را در مورد مطالعه‌ی کتاب کمدی الهی این‌گونه بیان می‌کند: «این کتاب خیلی روحانی و فلسفی است و یکی از ویژگی‌های بارزش داشتن تصاویر مینیاتوی مبهوت‌کننده‌ای است که برای فهم آن باید زمان زیادی صرف کنیم و توصیفاتش از دنیای پس از مرگ خیلی دقیق، عینی و قابل لمس است. این کتاب یک تجربه‌ی نو و جدید برای من بود و پیشنهاد می‌کنم اگر به دنبال کسب یک تجربه‌ی در کتاب‌خوانی هستید، حتما این کتاب را امتحان کنید.» سوفیا بعد از خوان کتاب می‌گوید: «بازگو کردن و توصیف برزخ، دوزخ و بهشت کار دشواری است که دانته خیلی خوب توانسته از عهده‌ی آن بربیاید و تمام جزئیات را ثبت کند، به طوری که در لحظاتی انگار واقعا درک کاملی از آن داشته وگرنه توصیفی ملموس و قابل درک به این زیبایی، عجیب است. من که اعتقادی به آن جهان نداشتم با خواندن این کتاب کمی به فکر فرو رفتم و اندیشیدم که اگر آنچه دانته در این سه جلد کتاب نقل می‌‌کند، واقعیت داشته باشد واقعا اتفاقات ناگواری در جهان بعد از مرگ در انتظار ماست و تصمیم گرفتم مطالعاتم را در این زمینه بیشتر کنم و واقعا از دانته سپاسگزارم برای این درکی که در من ایجاده کرد.»

جملاتی از کتاب که شاید انگیزه‌ خواندن باشند

جملاتی که در ادامه می‌آید، بخشی از توصیفات دانته از بهشت است: «در بهشت بودم؛ جایی که تجلی‌گاه نور اوست. چیزهایی دیدم که هر کسی که از آن بالا پایین آمده، نمی‌تواند بازگو کند، زیرا با نزدیکی به چیز دلخواه هوش انسان در چنان ژرفایی غرق می‌شود که حافظه قادر به تعقیب و یادآوری آن نیست.» در توصیف جهنم نیز آمده است: «آه چقدر سخت است سخن گفتن از آن جنگل وحشی، انبوه و خشن که یاد آن نیز ترس‌آور است. ترس آن از مرگ هم بدتر است، اما به منظور بازگویی چیزهای خوبی که آنجا یافتم مابقی آنچه بر من گذشت را اینجا می‌نویسم.» دانته در جای دیگری نیز گفته است: «حال آن‌کس را دارم که چیزی را به رؤیا دیده و چون بیدار شود، لذت آن هنوز باقی‌ است، اما رؤیا را به یاد نتواند آورد. زیرا که مکاشفه‌ی من از خاطرم رفته است، اما لذتی که از این بابت بردم هنوز در دلم باقی است.»

درباره‌ نویسنده کتاب کمدی الهی

دانته آلیگیری، شاعر، نویسنده و یک متفکر سیاسی بود که در 1265 در فلورانس ایتالیا چشم به جهان گشود. او مادرش را در سن خیلی پایین از دست داد و طبق رسومی که در آن دوران وجود داشت در 12 سالگی ازدواج کرد. دانته که علاقه‌ و مطالعات وسیعی در مورد سیاست داشته توانست در فلورانس پست‌های مهم سیاسی داشته باشد، ولی به دلایلی در سال 1302 تبعید شد و دیگر توانست در عرصه سیاست فعالیتی داشته باشد اما این تبعید آغاز دوران هنری بی‌نظیر دانته بود. به جز اثر کمدی الهی که فاخرترین اثر دانته است، او دو کتاب دیگر به نام‌های «زندی نو» و «مهمانی» نیز منتشر کرد.
برای مشاهده موارد مرتبط می‌توانید به دسته‌بندی خرید رمان مراجعه کنید. 

دیدگاه‌های کاربران درباره‌ی کتاب «کمدی الهی/ 3 جلدی»
0 دیدگاه
0
(0 رای)
امتیاز شما به این کتاب:
دیدگاه خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
کتاب‌های پیشنهادی
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.