جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

اصل گرایی/ اصل را بچسبید و فرع را رها کنید

قیمت:
60,000 تومان
مشخصات کتاب اصل گرایی/ اصل را بچسبید و فرع را رها کنید
کشور مبدا
تعداد صفحات
250 صفحه
شابک
9786008237624
سال خلق اثر
1390
سال انتشار
1400
قطع
رقعی
جلد
نرم
نوبت چاپ
22
این کتاب در یک نگاه

از زمانی که گرگ مک کیون در سال 2014 کتاب «اصل‌گرایی» با عنوان فرعی «اصل را بچسبید و فرع را رها کنید» را به رشته‌ی تحریر درآورده، این کتاب پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز بوده و بیش از یک میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. کتاب «اصل‌گرایی» در همین سال نامزد جایزه Goodreads Choice در دسته‌ی کتاب‌های تجاری شد. این کتاب در ایران توسط دکتر بهنام شاهنگیان و مهدی مصلحی ترجمه شده و نشر آموخته آن را روانه‌ی بازار نشر کرده است.


بیشتر بخوانید
درباره‌ی کتاب «اصل گرایی/ اصل را بچسبید و فرع را رها کنید» بیشتر بخوانید:

از زمانی که گرگ مک کیون در سال 2014 کتاب «اصل‌گرایی» با عنوان فرعی «اصل را بچسبید و فرع را رها کنید» را به رشته‌ی تحریر درآورده، این کتاب پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز بوده و بیش از یک میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. کتاب «اصل‌گرایی» در همین سال نامزد جایزه Goodreads Choice در دسته‌ی کتاب‌های تجاری شد. این کتاب در ایران توسط دکتر بهنام شاهنگیان و مهدی مصلحی ترجمه شده و نشر آموخته آن را روانه‌ی بازار نشر کرده است. ما همیشه در حال انتخاب هستیم. گاهی آگاهانه این کار را انجام می‌دهیم و دیگر اوقات چشم‌بسته انتخاب می‌کنیم و اجازه می‌دهیم پیشامدها خودشان اتفاق بیفتند. اما اگر مهارت انتخاب و اولویت‌بندی را بلد باشیم کارآمد‌تر و موثرتر این روند را پیش می‌بریم. از جمع‌وجور کردن لباس‌های کمدمان گرفته تا عمیق‌ترین روابط انسانی و شغلی. در این کتاب یاد می‌گیریم آن‌طور که دوست داریم زندگی کنیم؛ نه آن‌طور که دیگران از ما توقع دارند. گرگ مک کیون در کتاب «اصل‌گرایی» بیست اصل مهم را ارائه داده و توضیح می‌دهد اصل‌گرایی چگونگی انجام کارهای بیشتر نیست، بلکه به معنای انجام کارهای درست است. همچنین به معنای انجام کارهای کمتر، فقط محض کمتر بودن‌شان هم نیست. بدین معناست که برای داشتن بیشترین اثربخشی‌ تا می‌توانیم عاقلانه زمان و انرژی‌مان را فقط روی انجام کارهای ضروری سرمایه‌گذاری کنیم.
افراد معروف و انتشاراتی‌ها چه نظری درباره‌ی کتاب «اصل‌گرایی» دارند؟
آدام گرانت درباره کتاب «اصل‌گرایی» گفته است: «یک کتاب ضروری برای هر کسی که احساس می‌کند بیش‌ازحد تعهد دارد یا بیش‌ازحد کار می‌کند.» «اصل‌گرایی به شما نتایج غنی‌تر و شیرین‌تری می‌بخشد و شما را کنترل می‌کند تا با دقت بیشتری به دنبال آنچه واقعاً مهم است بروید.» فوربس هم نظر خود درباره کتاب را این‌طور ثبت کرده است. Daniel H. Pink نویسنده‌ی کتاب To Sell is Human and Drive نیز گفته است: «آیا شما هم احساسش می‌کنید؟ آن فشار بی‌وقفه‌ای که برای تمام چیزهای خوب زندگی متحمل می‌شویم؟ برای انجام همه کارهای درست؟ واقعیت این است که شما از این طریق پیشرفت نمی‌کنید. در عوض، در معرض خطر تلاش بیش از حدی قرار می‌گیرید که هیچ تاثیری هم نمی‌گذارد. گرگ مک کیون معتقد است که پاسخ در انجام ضروریات زندگی نهفه است. او نمی‌تواند به شما بگوید چه چیزهایی برای هر کسی ضروری است، اما می‌تواند به شما کمک کند ضروریات زندگی خود را بیابید.» «کارآفرینان هنگامی موفق می‌شوند که به پروژه مناسب، در زمان مناسب و به روش صحیح بله بگویند. برای تحقق این امر، آن‌ها باید در گفتنِ نه به تمام ایده‌های دیگر مهارت داشته باشند. اصل‌گرایی مشاوره‌ای موجز و فصیح در مورد چگونگی تعیین آنچه که برای شما بیشترین اهمیت را دارد و نحوه استفاده از انرژی خود به طریقی که در نهایت بیشترین پاداش را برای شما به ارمغان می آورد، ارائه می‌دهد.» این جملات نیز نظر رید هافمن، بنیانگذار و رئیس LinkedIn و از نویسندگان کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز است.
نظر خوانندگان در سراسر دنیا درباره‌ کتاب «اصل‌گرایی» چیست؟
«خواندن کتاب برای کسانی که نمی‌دانند با زندگی‌شان چه‌کار کنند ضروری است. من بعد از سال‌ها با خواندن این کتاب روش صحیح زندگی و کار را پیدا کردم. کتاب‌های زیادی با این سبک مطالعه کرده بودم اما این کتاب همه‌ی آن‌ها را در یک‌جا جمع کرده است.آ حتی باعث شد طی روز کمتر سراغ توئیتر و یوتیوب بروم و تمرکزم را روی کار اصلی‌ام بگذارم.» نظر یکی از خوانندگان کتاب را در بالا خواندید. خواننده‌ی دیگری نظر متفاوتی ارائه کرده است: «این کتاب موضوع خیلی خوب و مهمی را بررسی کرده که 95 درصد کتاب را می‌توان در این مفهوم خلاصه کرد: فقط یکی‌دو مورد از کارهایی را که بیشتر دوست دارید، شناسایی کرده و انجام دهید؛ سپس دیگر کارها را متوقف کنید.»
جملاتی از کتاب که شاید انگیزه خواندن باشند
«گاهی اوقات کاری که نمی‌کنید به اندازه‌ی کاری که می‌کنید اهمیت دارد». این جمله چه مفهومی برای شما دارد؟ کتاب اصل‌گرایی این‌گونه شرح می‌دهد: «وقتی به وضوح نمی‌دانیم در زندگی هدف واقعی‌مان چیست، یعنی وقتی درک واضحی از اهداف و فرض‌ها و ارزش‌هایمان نداریم‌، بازی‌های اجتماعی خودمان را ترتیب می‌دهیم. در تلاش برای خوب به نظر رسیدن نسبت به رقبا، وقت و انرژی‌مان را هدر می‌دهیم. بیش‌ازحد به چیزهای غیرضروری مانند اتومبیل یا خانه‌ی بهتر یا حتی غیرعینی مانند تعداد دنبال‌کنندگان توئیترمان اهمیت می‌دهیم. در نتیجه، از فعالیت‌هایی که واقعا ضروری‌اند، مانند وقت گذراندن با عزیزانمان یا پرورش روح یا مراقبت از سلامت‌مان، غفلت می‌کنیم.» چند بار بدون این‌که فکر کنید با گفتن بله به درخواستی واکنش نشان داده اید؟ چند بار با تعهد به انجام کاری عصبانی شده و از خود پرسیده‌اید چرا این کار را قبول کردم؟ چند بار برای خشنودی کسی بله گفته‌اید؟ ظرف چند سال وقتی تاریخ دوران‌مان از چشم‌انداز دور نوشته شود، احتمالا مهم‌ترین رویدادی که مورخان متوجهش خواهند شد، نه فناوری‌ست نه اینترنت و نه تجارت الکترونیک؛ بلکه تغییر بی‌سابقه در اوضاع بشر خواهد بود. برای اولین بار افراد زیادی انتخاب‌های زیادی در اختیار دارند و این معضل است، زیرا برای اولین بار مجبور می‌شوند خودشان را مدیریت کنند و جامعه اصلا آمادگی این کار را ندارد. عدم آمادگی ما تا حدی به این دلیل است که برای اولین بار تعدد انتخاب بر توانایی‌مان برای مدیریت کردنش چیره شده است. توانایی پالایش چیزهای مهم از غیرمهم را از دست داده‌ایم. روانشناسان این وضعیت را «خستگی تصمیم‌گیری» می‌نامند: هر چه مجبور به گرفتن تصمیم بیشتری باشیم، کیفیت تصمیم‌ها بدتر می‌شود.» جملات بالا از کتاب «اصل‌گرایی» به مفهوم خستگی تصمیم‌گیری، چیزی که اغلبِ انسان‌های مدرن با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، اشاره دارد.
درباره نویسنده
گِرِگ مک کیون نویسنده‌ی انگلیسی کتاب «اصل‌گرایی: اصل را بچسبید و فرع را رها کنید» نویسنده، مشاور و پژوهشگر تجارت در زمینه‌های رهبری، طراحی استراتژی، هوش‌جمعی و سیستم‌های انسانی است. گرگ مک کیون امروز یک نویسنده و سخنران موفق و یکی از نویسنده‌های ثابت مجله‌ی کسب‌و‌کار هاروارد و Influencer در لینکدین است. وی قبل از این فعالیت‌ها در پروژه‌های مختلفی برای ارزیابی مدیران ارشد، در Heidrick & Struggles’s Global Leadership Practice کار می‌کرد که یکی از فعالیت‌هایشان بررسی 300 مدیر برتر HP بود. همین تحقیق‌ها به گرگ ایده‌ی مرکزی کتاب اصل‌گرایی را داد. او همچنین در شرکت‌هایی مانند اپل، گوگل، فیس بوک، Salesforce.com، سیمانتک، توییتر و VMware تدریس کرده است. مجمع جهانی اقتصاد، گرگ را رهبر جهانی جوان لقب داده است. او در حال حاضر مدیر عامل یک آژانس رهبری و طراحی استراتژی است.

برای مشاهده محصولات مرتبط دیگر می‌توانید از دسته بندی خرید کتاب انگیزشی نیز بازدید فرمایید.

دیدگاه‌های کاربران درباره‌ی کتاب «اصل گرایی/ اصل را بچسبید و فرع را رها کنید»
0 دیدگاه
0
(0 رای)
امتیاز شما به این کتاب:
دیدگاه خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
کتاب‌های پیشنهادی
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.