جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

محدودیت صفر

قیمت:
45,000 تومان
مشخصات کتاب محدودیت صفر
کشور مبدا
تعداد صفحات
312 صفحه
شابک
9786009881628
سال خلق اثر
2007
سال انتشار
1398
قطع
رقعی
جلد
نرم
نوبت چاپ
4
این کتاب در یک نگاه

کتاب محدودیت صفر با عنوان اصلی Zero Limits، اثر مشهور و برجسته جو ویتالی و هالیکالا هیولن است که تا کنون به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده و یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های جهان محسوب می‌شود. این رمان محبوبیت بسیار زیادی بین مردم ایران نیز دارد و ترجمه‌های مختلفی از آن روانه بازار شده است. از بهترین ترجمه‌های کتاب محدودیت صفر ترجمه‌ی فهیمه غلامحسین است که نشر باغ فکر در سال 1399 آن را به چاپ رسانده است.


بیشتر بخوانید

خلاصه کتاب محدودیت صفر

جو ویتالی در کتاب محدودیت صفر داستان آشنایی خود با روان‌شناس عجیبی به نام ایهالیاکالا هیو لن را شرح می‌دهد. این روان‌شناس توانسته تمام بیماران بستری در یک مرکز روانی در هاوایی را، بدون این‌که حتی یک بار آن‌ها را ملاقات کند، شفا دهد. دکتر ویتالی در این کتاب راز شفای بیماران را بازگو می‌کند. این کتاب از دانش بومیان هاوایی به نام هواوپونوپونو برگرفته شده است. نویسنده تلاش می‌کند توضیح دهد این روش چیست و تا چه اندازه می‌تواند زندگی شما را دگرگون سازد.

با این روش، ناخودآگاه که جایگاه موانع و محل چالش‌های زندگی است، پاکسازی می‌شود. هواوپونوپونو شما را به محدودیت صفر می‌رساند؛ یعنی وضعیتی که در آن جای هیچ‌چیز نیست و از تمام انرژی‌های سمی رهایی می‌یابید. با پاکسازی درون می‌توانید مشکلاتی را که در زندگی تجربه می‌کنید، تا حدودی برطرف سازید؛ زیرا همه‌چیز از درون‌تان نشات می‌گیرد و به بیرون منعکس می‌شود. بنابراین ریشه‌ی مشکلاتی که در زندگی تجربه می‌کنید، به خودتان برمی‌گردد. در کتاب محدودیت صفر راه‌های رسیدن به موفقیت و زندگی بهتر از جنبه‌های علمی، روان‌شناسی و معنوی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

افراد معروف و انتشاراتی‌ها چه نظری درباره کتاب محدودیت صفر دارند؟

این کتاب، یکی از تحسین‌شده‌ترین اثرها تا به امروز است و علاوه بر مخاطبین توانسته نظر نویسندگان و منتقدین بسیاری را به خود جلب کند. دبی فورد، نویسنده‌ی نام‌آشنای کتاب نیمه‌ی تاریک وجود، درباره‌ی این اثر می‌گوید: «این کتاب هیجان‌انگیز می‌تواند بشریت را بیدار کند. این اثر قدرت ساده‌ی چهار عبارت را برای تغییر زندگی‌تان به شما نشان می‌دهد. این کتاب آ‌ن‌قدر خوب است که باید ده نسخه از آن را تهیه کنید؛ یکی برای خودتان و نه تا برای هدیه دادن به دیگران.»

کرگ پرین درباره‌ی آن می‌نویسد: «این کتاب همه‌ی الگوهای پیچیده و گیج‌کننده‌ی گذشته درباره‌ی موفقیت را کنار زده و مسیر تازه و روشنی برای دگرگونی زندگی فقط با برداشتن یک قدم را آشکار می‌سازد. با خواندن اثر فاخرِ نویسنده کتاب محدودیت صفر، جو ویتالی، آماده‌ی سفری چالش‌برانگیز و الهام‌بخش شوید که ورای تصورتان است».

دیوید گارفینکل، نویسنده‌ی کتاب عناوین تبلیغاتی که از شما یک ثروتمند می‌سازند در تمجید این اثر می‌گوید: «کتاب شگفت‌انگیزی است! هر آنچه در طول بیست‌ویک سال مطالعه یاد گرفته‌ام، در کتاب محدودیت صفر خلاصه شده است. اگر در جست‌وجوی آرامش حقیقی هستید، انتخاب درستی داشته‌اید. این کتاب همان چیزی است که به آن نیاز دارید». سیندی کشمن نیز آن را این گونه توصیف می‌کند: «محدودیت صفر بهترین و مهم‌ترین کتابی است که جو ویتالی تا به حال نوشته است.»

نظر خوانندگان در سراسر دنیا درباره کتاب محدودیت صفر چیست؟

دکتر مارک گیتلر محدودیت صفر را ستایش می‌کند: «من عاشق کتاب محدودیت صفر هستم. فکر می‌کنم این کتاب راهنمای فوق‌العاده‌ای برای تغییر در زندگی حداقل یک نسل باشد. این کتاب می‌تواند رویداد برجسته‌ای برای مورخان محسوب شود. به نظر من کتاب محدودیت صفر می‌تواند شروع جنبشی برای پایان به جنگ، فقر و ویرانی محیط زیست در زمین عزیزمان باشد.»

جیمز آرتور ری (سخنران انگیزشی) کتاب را بسیار تأثیرگذار توصیف کرده است: «در محدودیت‌های صفر، ویتالی همه‌ی اصول عالی معنوی، علمی و روانشناختی را در اساسی‌ترین سطح آموزش می‌دهد. این اصول کاملاً ساده و قابل اجرا هستند. پاسخ او به همه‌ی چالش‌های زندگی، عشق و قدرشناسی عمیق است. پیشنهاد می‌کنم این کتاب را بخوانید؛ زیرا یک یادآوری از حقیقت و توانایی شما است.»

این کتاب توانسته تاثیرات عمیقی بر زندگی خوانندگان خود بگذارد. هالی، از کاربران سایت گودریدز باور دارد این کتاب زندگی او را تغییر داده است: «از تأثیرات این کتاب همان‌قدر بگویم که طوفان زندگی مرا به آرامش بدل کرد. با خواندن آن، جهانی امن را در درونم کشف کردم. فکر می‌کنم خداوند این کتاب را بر سر راهم قرار داد تا زندگی‌ام را دگرگون سازم. با همه‌ی وجودتان این کتاب را بخوانید. هر سال آن را بخوانید تا نکاتش را فراموش نکنید».

مایکل نیز نظرش را این‌طور بیان کرده: «شاید حرف‌های من را اغراق‌ تلقی کنید؛ یا با خودتان تصور کنید اصول آموزش‌داده‌شده در این کتاب کلیشه است. اما اشتباه نکنید؛ کتاب جو ویتالی به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی شما را از این رو به آن رو کند! با خواندن این اثر به آرامشی بی‌بدیل دست می‌یابید که تا کنون تجربه نکرده‌اید.»

پنی، از کاربران دیگر این سایت نظرش را این‌طور بیان کرده است: «این کتاب سرشار از عشق و انرژی‌های مثبت است که می‌تواند به صورت کلی دیدگاه شما را نسبت به زندگی تغییر دهد. محتوای این اثر بر مبنای روش کهن بومیان هاوایی و روش پاکسازی گروهی آنان است. این کتاب به ما می‌گوید باید از شر انرژی‌های منفی رهایی یابیم تا به صلح درونی برسیم.»

جملاتی از کتاب که شاید انگیزه خواندن باشند

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «همیشه مواردی خواهند بود که به شکل‌های مختلفی از قبیل مشکلات خانوادگی، تنش، عقاید یا جنگ پیش بیایند. تا قبل از این پذیرش این واقعیت‌ها برایم دشوار بود. ولی حال به جای این که بگویم "چرا من؟" و نوعی واکنش گناه‌آلود را در خود برانگیزانم، با خودم می‌گویم که "من مسئول هستم"(بدون هیچ احساس گناهی) و بعد صرفاً ابزارم را به کار می‌گیرم و می‌گذارم خداوند کار خودش را بکند. کار خیلی خیلی دشواری است. گفتم دشوار؟ ولی ایمان دارم که آسان خواهد شد.»

در بخشی از اصول اولیه‌ی محدودیت صفر می‌آموزیم: «هر چه که در زندگی‌تان پدید می‌آید صرف‌نظر از چگونگی وقوع آن، فقط به همین دلیل که در دید رادارتان قرار گرفته، به قصد شفا پیدا شده است». ویتالی ادامه می‌دهد: «هر چه بیشتر، هر چه را که بر سر راه‌تان واقع می‌شود شفا دهید، خودتان هم برای تجلی موارد مطلوب پاک‌تر می‌شوید؛ چون انرژی‌های گیرافتاده را برای مصارف دیگر آزاد می‌نمایید.»

درباره نویسنده کتاب محدودیت صفر

جو ویتالی نویسنده‌، سخنران و معلم معنوی آمریکایی است. نخستین کتاب او با نام «ذن و هنر نوشتن» در سال 1984 منتشر شد. عمده‌ی شهرت او به حضور در فیلم راز برمی‌گردد. از دیگر آثار او می‌توان به «عامل جذب» و «کلید» اشاره کرد.
برای مشاهده و خرید سایر آثار در حوزه کتاب انگیزشی می‌توانید به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید. 

دیدگاه‌های کاربران درباره‌ی کتاب «محدودیت صفر»
1 دیدگاه
5
(1 رای)
سعید قاسمی نژاد
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲
خطر لو رفتن داستان
درود کتاب خیلی عالی است
ثبت پاسخ
امتیاز شما به این کتاب:
دیدگاه خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
کتاب‌های پیشنهادی
خریداران این کتاب، کتاب‌های زیر را هم خریده‌اند
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.