جستجوی شما نتیجه‌ای نداشت.

آبنبات دارچینی

قیمت:
45,000 تومان
مشخصات کتاب آبنبات دارچینی
کشور مبدا
تعداد صفحات
396 صفحه
شابک
9781140328575
سال خلق اثر
1399
سال انتشار
1399
قطع
رقعی
جلد
نرم
نوبت چاپ
11
این کتاب در یک نگاه

کتاب «آبنبات دارچینی» نوشته‌ی مهرداد صدقی را انتشارات سوره‌ی مهر منتشر کرده است. مهرداد صدقی در کتاب «آبنبات دارچینی» به اتفاقات عجیب و غیرمنتظره‌ای که برای محسن (شخصیت اصلی) رخ می‌دهد پرداخته که آمیخته به طنز است. این کتاب برای کسانی که به داستان‌های طنز علاقه دارند مناسب است.


بیشتر بخوانید
درباره‌ی کتاب «آبنبات دارچینی» بیشتر بخوانید:

کتاب «آبنبات دارچینی» نوشته‌ی مهرداد صدقی را انتشارات سوره‌ی مهر منتشر کرده است. مهرداد صدقی در کتاب «آبنبات دارچینی» به اتفاقات عجیب و غیرمنتظره‌ای که برای محسن (شخصیت اصلی) رخ می‌دهد پرداخته که آمیخته به طنز است. این کتاب برای کسانی که به داستان‌های طنز علاقه دارند مناسب است.

کتاب «آبنبات دارچینی» و سه کتاب دیگر از نویسنده یعنی آبنبات هل دار، آبنبات پسته‌ای و آبنبات نارگیلی فقط برای به خنده واداشتن خوانندگان نوشته نشده بلکه هدف جدی¬تری در خود دارند و وقایع آن‌ها نیز بین سال‌های 1372 تا 1374 در جریان است. نویسنده در این اثر به اتفاقاتی نظر دارد که ناخواسته پیش می‌آیند اما مسیر زندگی را تغییر می‌دهند و نه فقط بر زندگی فرد بلکه بر زندگی دیگران نیز اثر می‌گذارند.

جملاتی از کتاب که شاید انگیزه خواندن باشند

«از ترس خشکم زد. اگر من را برق گرفته بود، آنقدر نمی‌ترسیدم. حسین، که دیده بود از سیم‌ها می‌ترسم، برای اینکه ترسم بریزد، مثلاً شوخی کرده بود. اما همین ‌کار باعث شد چوب به سیم بخورد. مخزن بالابر هنوز نصف هم نشده بود که به بالا حرکت کرد. کارگرهایی که آن پایین بودند، همه با هم، شروع کردند به داد زدن و سوت کشیدن و شعار دادن. یکی دو نفر هم با بیل به مخزن می‌کوبیدند. میتی‌کمون، که انگار باید کارش به نحوِ احسن انجام می‌شد، یک دفعه به مخزن آویزان شد تا مانع از بالا رفتن شود. حسین، که در کسری از ثانیه به نامهربان تبدیل شده بود، داد زد:«اون دکمه رِ بزن... اون دکمه رِ بزن...» آن‌قدر هول شده بودم که یادم رفته بود کدام پایین است و کدام بالا. پایین همین بود؟ حسین با عصبانیت چیزی گفت که نفهمیدم دارد فحش می‌دهد یا دارد می‌گوید «دستکش». نیمۀ پر لیوان را در نظر گرفتم و فوراً دستکش را درآوردم تا به او بدهم. حسین چوب را گرفت. پیرمردِ معلق، مثل کسی که او را دار زده باشند، بین زمین و آسمان و در میانۀ راه، پاهایش را تکان می‌داد و هم‌زمان از آن پایین به من فحش هم می‌داد. یک لحظه تصور کردم اگر زیاد فحش بدهد، ممکن است مثل داستان «لاک‌پشت و مرغابی»، ناخواسته، بالابر را رها کند و بیفتد. بالابر تا حد‌ی آمده بود بالا که اگر پیرمرد آن را رها می‌کرد بلایی سرش می‌آمد. حسین، هر جور بود، بالابر را متوقف کرد و آرام آن را پایین فرستاد.»

درباره‌ی نویسنده

مهرداد صدقی (1356) در بجنورد متولد شد. او شهرت خودش را بیش از هر چیزی مدیون آثار طنزی است که نوشته است. صدقی تحصیلاتش را در سال ۷۵ در رشته‌ی صنایع چوب و کاغذ دانشگاه گرگان آغاز کرد و در همین دانشگاه مقاطع ارشد و دکترا را هم ادامه داد. اکنون او عضو هیئت علمی دانشگاه گنبد کاووس است.  


دیدگاه‌های کاربران
دیدگاه خود را بنویسید:
امتیاز شما به این محصول
ثبت دیدگاه
کتاب‌های پیشنهادی
خریداران این کتاب، کتاب‌های زیر را هم خریده‌اند
عضویت در خبرنامه‌ی بوک‌لند
برای اطلاع از تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و پیشنهادها، در خبرنامه‌ی ما عضو شوید.